Škoda Auto založila Poradní výbor pro udržitelný rozvoj

Škoda Auto bude mít jako jedna z prvních společností v České republice Poradní výbor pro udržitelný rozvoj. V České republice patří mladoboleslavská automobilka k vůbec prvním společnostem, které ustavily Poradní výbor pro udržitelný rozvoj a které si budou nechávat radit v otázkách udržitelného rozvoje od nezávislého týmu odborníků.

V rámci rozhovoru u kulatého stolu se zástupci médií dnes společnost představila toto nové grémium ve svém sídle v Mladé Boleslavi a navíc poskytla rozsáhlý přehled dalších aktivit v oblasti udržitelného rozvoje. Vedle Maren Gräf, členky představenstva za oblast lidé a kultura, Michaela Oeljeklause, člena představenstva za oblast výroby a logistiky, a Karstena Schnakeho, člena představenstva za oblast nákupu, umožnili nahlédnout do své působnosti také Michal Kadera, vedoucí vnějších vztahů, i Christian Schrader, vedoucí podnikové strategie a inovačního managementu.

Nově ustavené, nezávislé expertní grémium bude automobilce poskytovat poradenství v otázkách udržitelného rozvoje a při realizaci konkrétních opatření pro udržitelný rozvoj. Členy budou odborníci s mezinárodními zkušenostmi v oblasti životního prostředí, sociálních věcí, ekonomie či governance.

Úspěchy v oblasti udržitelného rozvoje

Prostřednictvím své strategie Next Level – Škoda Strategy 2030 česká automobilka ještě vylepšila své ambiciózní cíle v oblasti udržitelného rozvoje. Vedle strategie „Green Future“ skládající se z pilířů „Green Factory“, „Green Product“ a „Green Retail“ navíc coby Good Corporate Citizen přispívá ve značné míře společensky prostřednictvím své sociální angažovanosti. V roce 2021 dosáhla důležitých cílů v oblasti udržitelného rozvoje: Závod na výrobu komponentů ve Vrchlabí tak od konce roku 2020 vyrábí jako první závod Škoda Auto na světě s neutrálními emisemi CO2. Na začátku roku 2021 kromě toho automobilka ve svém hlavním závodě v Mladé Boleslavi zahájila výstavbu a provoz největší střešní fotovoltaické elektrárny v České republice. Od 1. října společnost testuje dva elektrické tahače určené pro vnitrozávodní dopravu.

Rozsáhlá pomoc

Opatření určená pro zvyšování udržitelného rozvoje pro Škoda Auto nekončí u bran závodu. Společnost podporuje biodiverzitu v okolí svých závodů po celém světě prostřednictvím rozmanitých opatření, například pomocí iniciativy „Škoda stromky“ zahájené v roce 2007, v jejímž rámci byl v říjnu 2021 vysazen již miliontý strom. Projekt „#SKODAAUTOpomaha“ poskytnul více než 100 milionů korun sociálním a zdravotnickým službám, jakož i regionům, v nichž má automobilka své závody. Po tornádu na Moravě v červnu 2021 vybrali zaměstnanci Škosa Auto, sociální partner Odbory KOVO a společnost téměř 10 milionů korun, které byly určeny na pomoc potřebným.

Text a foto: Bohumil Brejžek

You may also like...