ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV získala cenu Golden Steering Wheel 2022

ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV získala prestižní ocenění Golden Steering Wheel 2022. Čtenáři německého odborného časopisu Auto Bild a listu Bild am Sonntag nejprve vybrali model ENYAQ COUPÉ RS iV jako jednoho ze tří finalistů v kategorii SUV vozů střední třídy. Poté vůz otestovala odborná porota na okruhu Lausitzring. Pro společnost ŠKODA AUTO je letošní trofej již osmým ziskem Golden Steering Wheel. Ocenění včera na galavečeru v Berlíně převzal předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Klaus Zellmer. 

Klaus Zellmer, předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO, říká: „Srdečně děkuji všem odborníkům a čtenářům, kteří pro nás hlasovali. A také samozřejmě mnoha zaměstnancům ŠKODA AUTO, kteří se na tomto skvělém voze podíleli! Toto ocenění pro nás všechny hodně znamená. ENYAQ COUPÉ RS iV zvítězil v tomto hlasování v silné konkurenci vozů se spalovacím motorem i s elektrickým pohonem. Je to již osmé ocenění Golden Steering Wheel pro značku ŠKODA, které dokazuje, že pro naše zákazníky vyrábíme vysoce atraktivní vozy – bez ohledu na pohon. S veškerým nadšením v tom budeme pokračovat i v budoucnu.“

ENYAQ COUPÉ RS iV obstál v konkurenci elektromobilů i modelů se spalovacími motory

V rámci ceny Golden Steering Wheel 2022 bylo na výběr z 47 automobilových novinek uplynulých dvanácti měsíců v celkem jedenácti kategoriích. Organizátoři tentokrát nerozlišovali mezi vozy se spalovacími motory a elektromotory. V kategorii SUV vozů střední třídy bylo devět vozů, z toho šest s elektrickým pohonem. Jako jeden ze tří favoritů čtenářské ankety ve své kategorii čelil ENYAQ COUPÉ RS iV během rozsáhlých testovacích jízd na okruhu Lausitzring 19členné odborné porotě složené z novinářů, expertů, moderátorů a známých závodních jezdců. V porotě zasedla také legenda motorsportu a bývalý jezdec Formule 1 a vítěz Le Mans Hans-Joachim Stuck, bývalý jezdec Formule E Daniel Abt a Maximilian Götz, šampion DTM z roku 2021. Porota posuzovala jednotlivé modely podle

různých kritérií, jako jsou jízdní vlastnosti, prostornost nebo výhled z vozu. ENYAQ COUPÉ RS iV má pohon všech kol se dvěma elektromotory a je nejvýkonnějším současným sériovým modelem značky ŠKODA se systémovým výkonem 220 kW. Přízeň poroty si získal nejlepším celkovým dojmem mezi všemi SUV vozy střední třídy.

Sportovně laděné kupé je vrcholem modelové řady ENYAQ iV

ENYAQ COUPÉ RS iV je prvním čistě elektrickým vozem sportovní řady RS značky ŠKODA a doplňuje tak úspěšné SUV ENYAQ iV o další variantu. Navzdory střešní linii, která klesá od sloupku B mírně dozadu, nabízí ENYAQ COUPÉ RS iV velkorysý prostor také pro cestující na zadních sedadlech a zavazadlový prostor o objemu 570 l.

Vynikající hodnota součinitele odporu vzduchu cx 0,248 umožňuje dojezd více než 500 km v režimu WLTP.

ENYAQ COUPÉ RS iV získal pro značku ŠKODA osmé ocenění Golden Steering Wheel

První ocenění Golden Steering Wheel udělil list Bild am Sonntag v roce 1976. Od roku 2009 uděluje tuto cenu německý týdeník společně s největším evropským automobilovým časopisem Auto Bild. Pro společnost ŠKODA AUTO je letošní úspěch vozu ENYAQ COUPÉ RS iV již osmým vítězstvím v této prestižní automobilové soutěži. První ocenění Golden Steering Wheel pro značku ŠKODA získala první generace modelu FABIA v roce 1999, její nástupce tento úspěch zopakoval  v roce 2007. Druhá generace modelu OCTAVIA zvítězila v roce 2004 a druhá generace modelu SUPERB získala toto ocenění v roce 2008. V roce 2017 porazil konkurenci model KAROQ a v roce 2019 získal prestižní ocenění KAMIQ. V loňském roce získal tuto cenu ENYAQ iV.

You may also like...