Škoda Octavia – Nové auto roku 2020 časopisu Auto Express

Auto Express je renomovaný motoristický časopis vydávaný ve Velké Británii společností Dennis Publishing a vyhlašující každoročně pod názvem Auto Express New Car Awards nejlepší auta roku. Ceny časopisu pokrývají svými pětadvaceti kategoriemi každou část britského automobilového trhu a oceňují výjimečné trvalé výsledky v tomto oboru.

Velký úspěch Škody Octavia

V letošním roce to byla Škoda Octavia čtvrté generace, která získala nejen celkový titul Nové auto roku, ale i další dvě vítězství v jednotlivých kategoriích. S přehledem tak překonala v bodovém hodnocení řadu věhlasných konkurenčních novinek a získala první místo ve všech svých kategoriích.

Dvě první místa v jednotlivých kategoriích získala Octavia ve vysoce konkurenčních skupinách Kompaktní rodinný vůz a Kombi. Vítězstvím v kategorii Kombi dosáhla Škoda pozoruhodného úspěchu, když převzala korunu po své předchůdkyni a podařilo se ji dosáhnout již pětkrát za sebou nejvyššího ocenění.

Pozadu za provedením kombi však nezůstala ani Octavia v karosářské verzi liftback, které porota časopisu Auto Express udělila titul Nejlepšího kompaktního rodinného vozu. Vítězství v této kategorii převzala Octavia po modelu Scala, jenž toto nejvyšší ocenění získal v roce 2019.

Nová Octavia obdržela ve svých kategoriích natolik pozitivní hodnocení, že jí porotci udělili celkový titul Auto roku – jeden z nejprestižnějších titulů v automobilovém světě.

Ocenění i pro nový Superb

Octavia však nebyla jediným modelem Škoda, kterému časopis Auto Express předal cenný kov. Novému modelu Superb byl udělen titul Nejlepšího rodinného vozu roku, který naposledy získal v roce 2017. Superb prošel v minulém roce celkovou modernizací, která jej díky zvýšené přidané hodnotě a novým technologiím vynesla na špičku v dané třídě.

25 oceněných aut

Mezi dalšími oceněnými vozy byly například Renault Clio v kategorii Supermini auto, v kategoriích SUV Renault Captur jako malé SUV, Ford Kuga jako střední SUV a Seat Tarraco jako velké SUV. Oceněny byly rovněž Honda Civic Type R, Renault Zoe, Toyota Yaris či Ford Ranger a Ford Transit. Blíže se s těmito a dalšími oceněnými auty můžete seznámit na stránkách https://www.stoneacre.co.uk/blog/auto-express-new-car-awards.

Text a foto: Bohumil Brejžek

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...