Skupina Zumtobel dodala osvětlení pro nový most Pelješac v Chorvatsku

Skupina Zumtobel je dodavatelem osvětlení pro nový most Pelješac, který byl v úterý 26. července slavnostně otevřen v Chorvatsku. Most na chorvatský poloostrov Pelješac osvětluje celkem více než 2000 svítidel značky Thorn, jejichž elektronické řízení má na starosti hardware a software značky Zumtobel. 

Skupina Zumtobel dodala pro nový most v jihovýchodním Chorvatsku nejmodernější osvětlovací systémy. Vozovku osvětluje 812 svítidel Isaro Pro od značky Thorn, zatímco ve vnitřním tunelu vytváří optimální světelné podmínky pro práci údržbářů soustava 1312 svítidel AquaforcePro, rovněž od značky Thorn. Značka Zumtobel byla pověřena návrhem a dodávkou řídicího hardwaru a softwaru.

Nový lanový most se šesti pylony má délku 2404 metrů a šířku 24 metrů a dokáže odolat větrům o rychlosti až 180 km/h. Pozoruhodná stavba spojuje region Dubrovníku na jihovýchodě země s ostatními částmi Chorvatska, aby usnadnila a zrychlila cestování turistům i místním obyvatelům, kteří tak nemusejí ztrácet čas průjezdem přes Bosnu a Hercegovinu. Z celkových nákladů 526 milionů eur na výstavbu pelješského mostu uhradila více než dvě třetiny Evropská unie.


Skupina Zumtobel Group je mezinárodní hráč na poli světelného průmyslu a vedoucí dodavatel inovativních světelných řešení, komponent a souvisejících služeb. Se širokým portfoliem vysoce kvalitních svítidel poskytuje rakouská značka Zumtobel, specialista na osvětlení, nejlepší světelné řešení pro využití ve dne i v noci.

You may also like...