Skywalker vydávají nový singl Effigy pod berlínským labelem

Skywalker se přesunuli pod německý label Easthaven Records. Pod jeho křídly vydávají nový singl Effigy, který doprovází i videoklip. S letošním rokem se kapela plánuje rozloučit sérií tuzemských klubových koncertů. Ještě tvrdší sound, než na který jsme u Skywalker zvyklí. Tak jde nejlíp vystihnout jejich novinku Effigy. „V nás i kolem nás zhoustla atmosféra a skončily časy řečí o lásce vždy a za všech okolností. Koukáme realitě do tváře a cítíme vztek. Vztek a hlavně energii i chuť to nevzdávat. To je stavební kámen našeho současného zvuku,“ vysvětluje důvod hudebního posunu frontman kapely Jay.

K songu vyšel i videoklip, na kterém se podílela autorská dvojice Tom Tejkl a Danny Nguyen. Jde o dvorního videomakera a fotografa kapely. Použité barvy ve spojení s tepající hudbou komunikují energický náboj vzteku. „Ten se jako krev v žilách žene do šedi podivných dní dnešní doby. Textově je to takový love/hate letter našemu domovu – středovýchodní, nebo taky slovanské, Evropě. Možná trochu nekoherentně, ale upřímně se tam vyrovnávám s tím nezměrným chladem, který tenhle kus Země symbolizuje. Zároveň chci jeho obsah zřetelně vymezit, nejde o reakci na ruskou invazi na Evropě. Její zrod je starší a přesahuje národní stísněnost,“ dodává k motivu obsahu songu Jay.

Skywalker si můžete užít naživo ještě během letošního prosince. Odehrají hned několik klubových koncertů, kterými se s rokem 2022 rozloučí. Na co z něj nejvíc vzpomínají? „Nelze nepřipomenout si tu masu lidí, před kterou jsme vyskočili na festivalu Rock For People. Po covidových letech kór to bylo fakt něco. Navíc takový dav x tisíc lidí, který si ale podržel vřelou atmosféru metalcoreového koncertu, to byl vážně unikátní moment,“vzpomíná s nadšením Jay. V příštím roce má kapela v plánu zaměřit se na série nových hudebních releasů a koncerty po Evropě.
 
Skywalker klubové termíny 2022
2. 12. Liberec, Bunkr – www.facebook.com/events/60151
3. 12. Praha, Rock Cafe – www.facebook.com/events/60151
9. 12. Ostrava, Barrák – www.facebook.com/events/6650
10. 12. Pardubice, RC Ponorka – www.facebook.com/events/4496
17. 12. České Budějovice, MC Fabrika – www.facebook.com/events/439

You may also like...