Soběstačná kontejnerová chata Blokki mini je vybavená off grid technologií

Toužíte po malé útulné chatě, po místě, kde budete mít soukromí a klid? Zároveň máte pozemek bez dostupných sítí? Řešením může být novinka modulárního systému Blokki – soběstačný domek Blokki mini.

Blokki mini je typová stavba vybavená technologií pro provoz bez napojení na veřejnou infrastrukturu. Nosnou konstrukci tvoří 40stopový lodní HC kontejner zkrácený na délku 9 metrů. Proč právě 9 metrů dlouhý modul? Cílem je nabídnout stavbu, jejíž zastavěná plocha nepřekračuje hranici 25 m². Taková stavba nevyžaduje nutnost absolvovat složité stavební řízení, její legalizace je podstatně jednodušší. V případě, že se umísťuje na zahradu rodinného domu, není třeba žádné povolení. V případě, že se umísťuje na volný pozemek, postačí územní souhlas.

Mini disponuje obytným prostorem s kuchyňským koutem, koupelnou a technickým zázemím pro soběstačný provoz. Elektřinu stavba získává ze sluneční a větrné energie, pro její uchování slouží akumulátory. Příjemnou atmosféru v chladných dnech vykouzlí jednoduchá krbová kamna vybavená malou plotnou. Kamna lze nahradit nebo doplnit komfortním podlahovým topením.  Domek pracuje šetrně s dešťovou vodou, která je zadržována ve velké vnitřní nádrži, dále je čištěna a užívána na mytí nebo splachování. Pokud na pozemku není studna ani jiný vhodný vodní zdroj, pitná voda je dovážena. Jako praktický doplněk lze přiobjednat osmózu, moderní zařízení pro dokonalé vyčištění dešťové vody na pitnou. Toaleta je kazetová. Obsah naplněné kazety se ukládá na pozemku do kompostové jámy, nebo se odváží.

Stavebně technologické řešení Blokki mini včetně izolace je dimenzováno pro možnost celoročního užívání. Vnitřní prostor má příjemnou světlou výšku 2,5 metrů. Příprava pozemku je nenáročná, usazení je možné na zemní vruty, nebo na betonové patky. 

Blokki je značka modulárních staveb s nosnou konstrukcí z vyřazených lodních kontejnerů, které vyrábí česká firma H3 ateliér již 4. rokem. Blokki mají za sebou více jak tři desítky realizací, od malých domků z jednoho kontejneru, tzv. 1blokki home, až po větší objekty, například z pěti kontejnerů. Zákazníci si Blokki pořizují pro rekreaci i na trvalé bydlení.

Blokki / H3 Ateliér s.r.o.

www.blokki.cz
www.instagram.com/blokki_home
www.facebook.com/blokkihome

You may also like...