Sodexo Zaměstnavatel roku 2022: Vítězové z Královéhradeckého a Pardubického kraje

Letošní jubilejní 20. ročník ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku má za sebou páté letošní dekorování. V úterý 31. května odpoledne se zástupci pořádajícího Klubu zaměstnavatelů a generálního partnera, kterým je společnost Sodexo Benefity, sešli se zástupci vítězných firem z Královéhradeckého a Pardubického kraje v kongresovém hotelu Jezerka u Sečské přehrady.

„Po dnešním vyhlášení zná již deset krajů své vítěze a už je jisté, že i zbývající čtyři regiony se dočkají vyhlášení naživo a bez omezení počtu účastníků. Tedy stejně jako před covidem,“ uvedl při vyhlašování výsledků Daniel Čapek, generální ředitel Sodexo Benefity a připomněl, že předchozí dva ročníky negativně poznamenala opatření proti šíření covidu, která si mimo jiného vynutila i přesun vyhlašování vítězů do virtuálního prostoru. „Nyní je ale vše při starém a já věřím, že covid je už definitivně za námi. Firmy teď nicméně čelí ještě větším a náročnějším výzvám, ať už jde o raketový růst cen energií a pohonných hmot, problémy v dodavatelských řetězcích či v personální oblasti. Možná právě kvůli těmto těžkostem zaměstnavatelů v personální oblasti zaznamenal letošní ročník nárůst počtu účastníků, neboť si zaměstnavatelé ještě urgentněji uvědomují potřebu správné motivace zaměstnanců ve všech oblastech,“ zdůraznil Čapek.

„Jubilejní 20. ročník odstartoval krátce před tím, než vypukla válka na Ukrajině. Mnozí tradiční účastníci nás žádali o trpělivost s vyplněním údajů do soutěže, protože na přelomu února a března organizovali masivní humanitární podpory a řada z nich se musela nečekaně postarat o rodinné příslušníky desítek až stovek svých ukrajinských zaměstnanců,“ popsal letošní komplikovaný start Zaměstnavatele roku Pavel Hulák z Klubu zaměstnavatelů, který je organizátorem soutěže.

Přes všechny zmiňované komplikace se letos o titul ucházela řada firem, které se až dosud do soutěže nezapojovaly. „Ve většině krajů se objevili zcela noví účastníci. Mnozí z nich se navíc stali skokany roku a při premiérové účasti dosáhli na medailové umístění, nebo dokonce na vítězství ve svém kraji,“ neskrýval svou radost během vyhlášení výsledků Pavel Hulák.

„Bodovali“ ovšem i tradiční účastníci – v Pardubickém kraji zlato vybojoval výrobce elektroniky Foxconn.Hlavní poděkování patří všem našim zaměstnancům, kteří s námi dokázali ty dva náročné roky zvládnout. Přes různá omezení v dodávkách materiálu jsme stále vyráběli a dokázali jim zajistit bezpečí a jistotu. Pokračujeme v aktivitách, které podporují naši firemní vizi a kulturu. Zlepšujeme tak pracovní prostředí, zaměřujeme se na rozvoj a kariérní růst, navyšujeme mzdy, digitalizujeme naše procesy a jsme dobrým sousedem pro naše okolí. A připravujeme se na další růst v České republice,“ řekl při přebírání pomyslné zlaté medaile Michal Batelka, HR ředitel společnosti Foxconn Česká republika.

Ve stejné kategorii obhájila v Královéhradeckém kraji prvenství společnost Vitesco Technologies Czech Republic s.r.o., výrobce komponentů pro automobilový průmysl. „Ocenění je pro nás potvrzením naší práce. Navzdory všem komplikacím a krizím, covidu, zavřeným hranicím, nedostatku materiálu, válce, se nám podařilo situaci vždy stabilizovat. Více než kdy jindy jsme museli spoléhat na transparentní a otevřenou komunikaci. Velkou změnou bylo přenesení zodpovědnosti na zaměstnance. Naše důvěra se nám jednoznačně vyplatila. Díky jejich angažovanosti a ochotě pracovat někdy i ve ztížených podmínkách stojíme na silnějším základu než kdy jindy. Poučeni a připraveni na nové výzvy. Za to jim patří velký dík,“ sdělil při předávání ceny Lubomír Tuček, Country EBR & Communications.

I jubilejní 20. ročník má celkem sedm regionálních vyhlášení, vždy pro dva kraje současně, a vše vyvrcholí 14. června při celostátním finále, kdy kromě vyhlášení republikových vítězů budou uděleny i ceny v doprovodných kategoriích Cena personalistů za nejlepší HR projekt a Osobnost roku v oboru HR určené pro výjimečné individuality v oboru péče o lidské zdroje, které nominují účastníci regionálních setkání personalistů. Na celostátním finále bude letos už potřetí udělena také cena pro nejlépe hodnoceného zaměstnavatele očima samotných zaměstnanců ve spolupráci s Atmoskopem pod názvem Férový zaměstnavatel 2022 s dobrou atmosférou. „Vrcholem letošního ročníku bude mimořádné ocenění Zaměstnavatel desetiletí za období 2013–2022,“ zdůraznil na závěr Daniel Čapek. 

Výsledky ocenění Sodexo Zaměstnavatel regionu v Královéhradeckém a Pardubickém kraji: 

Královéhradecký kraj 

Do 500 zaměstnanců

  1. místo

Quadient Technologies Czech s.r.o.

  1. místo

Spofa Dental a.s.

Do 5 000 zaměstnanců

  1. místo

Vitesco Technologies Czech Republic s.r.o. 

  1. místo

Continental Automotive Czech Republic s.r.o. 

Pardubický kraj 

Do 500 zaměstnanců

  1. místo

eBRÁNA s.r.o.

Do 5 000 zaměstnanců

  1. místo

Foxconn Group CZ

  1. místo

Iveco Czech Republic, a.s.

  1. místo

Schaeffler Production CZ s.r.o.

Ilustrační fota oceněných napříč ročníky, foto: Klub zaměstnavatelů

You may also like...