Sólistka Národního divadla Andrea Tögel Kalivodová zazpívá dnes večer na otevřené scéně pod Karlovým mostem

Jako hold hudbě a k oslavě znovu-povolení zpěvu a hudebních i divadelních produkcí zazpívá sólistka Národního divadla Praha Andrea Tögel Kalivodová v rámci živého vystoupení z lodi Explorer. Ta pro tyto účely zakotví dnes v 18:00 u Karlova mostu v Praze. Návštěvníci této kulturní památky a všichni náhodní kolemjdoucí tak z mostu i z přilehlého nábřeží uslyší slavnou Carmen George Bizeta, několik barokních árií i úryvky ze světoznámých muzikálů.

Dle vládního nařízení z 20. listopadu je od dnešního dne opět povoleno pořádat koncerty, v této fázi ale zatím pouze bez diváků. Organizátoři proto přejí všem kolemjdoucím příjemný poslech a prosí je, aby své zraky upínaly ke krásám Starého Města nebo k sobě navzájem a dodrželi tak aktuální nařízení Vlády České republiky v souvislosti se situací spojenou s COVID-19.

Přední česká mezzosopranistka Andrea Tögel Kalivodová vystudovala konzervatoř v Brně a hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze. V současné době působí jako sólistka Národního divadla Praha, kde ztvárňuje významné role operního repertoáru. Rovněž se věnuje koncertní činnosti a vystupuje v rámci evropských zemí, ale i v Americe, Japonsku i v dalších zemích. www.kalivodova.cz

Loď Explorer

Výletní a party lodě Explorer Daniëla Hagena křižují české i mezinárodní vody a více se o nich můžete dozvědět na www.lodexplorer.cz.

You may also like...