SOOT bar představuje nový koktejl Midsummer, který vás přenese do slunného Středomoří

SOOT bar zve návštěvníky na vlnu nikdy nekončícího léta díky novému drinku Midsummer. Tento velmi chuťově propracovaný signature koktejl je plný netradičních spojení středomořských ingrediencí. První přivonění evokuje oblíbené mořské destinace, a to především díky bylinné esenci. Koktejl s ginovým základem je průzračný a zdobí ho plátek pomeranče, doplněný o italskou olivu.

Vývoj každého originálního koktejlu, který zařadíme na menu baru SOOT, vyžaduje dostatek času. Degustace někdy probíhají klidně i na dvacetkrát, než drink vyladíme k naprosté dokonalosti. V tomto případě ale bylo vše jinak. Experimentální kombinace chutí v drinku Midsummer vznikla velmi rychle a uchvátila nás všechny hned při prvním ochutnání. Cílem bylo vytvořit drink, který vám prodlouží léto, a myslím, že jsme dosáhli té pravé chuti”, komentuje vznik koktejlu Brand manažerka baru SOOT Lisa Ljubčič.

Alexandros Gavrilidis, bar manager a kreativní duše baru SOOT, dodává: “Snažil jsem se vytvořit minimalistický a sofistikovaný koktejl, a proto jsem vsadil na egejský cordial, který je založen na tomatové vodě obohacené o bylinky a citrusy. Díky němu tak koktejl získá jemnou umami chuť. Pro zachování čiré barvy prošla směs filtrací skrze tzv. superbag. Olivový olej a jemný gin pak spolu dotáhnou středomořskou chuť.”

Mixologové ze SOOT baru pro přípravu Midsummer koktejlu infuzovali Gin Mare olivovým olejem, přidali rozmarýn, bazalku a bergamot. Egejský cordial vmžiku připomene středomořský vánek a navodí tak atmosféru slunné destinace. Ověřit si to naši návštěvníci mohou sami od 1. srpna 2022 v baru SOOT.

Drink tak může doprovodit některý z chystaných srpnových eventů v Manifestu, například Summer in the city I White párty nebo One day in Mykonos.

Soot bar v Manifestu Anděl je otevřen denně od 11 do 22 hodin.

You may also like...