Soutěž hudebních klipů No Stress Music Video Awards 2021

Natočili jste klip? Přihlaste se! Výzva organizátorů nezávislé soutěže hudebních klipů No Stress Music Video Awards 2021 míří k tvůrcům, kteří se chtějí ucházet o cennou trofej v některé z osmi kategorií. Klipy natočené v roce 2021 je možné přihlašovat do konce února na www.nsmva.com/prihlaska

Na rozdíl od jiných hudebních cen, které jsou v České republice udíleny, se No Stress Music Video Awards nezaměřuje pouze na hodnocení hudebního snímku jako celku, ale oceňuje, stejně jako u filmu, i jednotlivé tvůrčí a umělecké profese, které jsou při tvorbě finální podoby videoklipu důležité. Do centra pozornosti se tak dostávají nejen samotní interpreti, ale také další profese, které stojí za vydařeným dílem. No Stress Music Video Awards dává příležitost vyniknout mainstreamovým i začínajícím, domácím i zahraničním tvůrcům.

No Stress Music Video Awards 2021 jsou vyhlášeny v kategoriích: Nejlepší videoklip roku, Nejlepší režie, Nejlepší kamera, Nejlepší střih, Nejlepší herecký výkon, Cena za kreativní přístup, Nejlepší nízkorozpočtový klip, Šok roku.  Síň slávy. „Oproti předchozímu roku jsme pro další ročníky zjednodušili pravidla. Nově stačí videoklip přihlásit a porotci ze všech klipů vyberou nominanty do jednotlivých kategorií,upřesňuje David Laňka, který je spolu s Martinem Müllerem organizátorem soutěže. Laureáta 9. kategorie, kterou je Síň slávy, nominuje porota na základě diskuze. „Jsme nadšení, že ve druhém ročníku toto ocenění převezme opravdu velká osobnost filmového a klipového světa, jejíž jméno si zatím necháme jako překvapení,“ dodává Laňka.

Mezinárodní soutěž videoklipů roku s názvem No Stress Music Video Awards (NSMVA) se konala poprvé v roce 2020 s jasným cílem. Poukázat na zajímavé klipy, které, byť jsou často mistrovským dílem, své detailnější ocenění nemají, a také podpořit mladé tvůrce. Získat No Stress Music Video Awards totiž znamená dát o sobě vědět a proniknout svou tvorbou třeba i za hranice České republiky. Do prvního ročníku se přihlásilo 111 videoklipů z 19 zemí. Cenu za videoklip roku získali tvůrci klipu francouzské kapely Caravan Palace, bodovala i zpěvačka Lenny nebo herečka Anna Kadeřávková.

Oficiální web No Stress Music Video Awards: www.nsmva.com

Foto: Pavel Šinagl

You may also like...