Spejbl a Hurvínek pokřtili v botanické zahradě novou knihu Pelargonie

Botanická zahrada hl. m. Prahy uvedla do prodeje novou knihu Pelargonie. Jejího křtu se tentokrát ujaly loutkové postavy Spejbla a Hurvínka. Loutkoherci Divadla Spejbla a Hurvínka si pro tuto příležitost připravili krátkou scénku, ve které Spejbl za pomoci publikace z pera tria odborných kurátorek pražské botanické zahrady sází muškáty. Dění kolem toho svérázně komentují Spejbl a Hurvínek, a to hlasem herce a loutkáře Martina Kláska. Publikace Aleny Novákové, Jarmily Skružné a Evy Smržové provází celým světem rodu Pelargonium, seznamuje čtenáře s botanickými druhy i odrůdami, které se u nás běžně pěstují. Autorky radí, jak pelargonie pěstovat, jak o ně pečovat, a také se věnují způsobům jejich množení. Knihu je možné zakoupit v botanické zahradě či objednat na webu www.botanicka.cz. Její cena je 349 Kč.

Velmi si vážíme podpory Divadla Spejbla a Hurvínka, kterou věnuje našim aktivitám. Tentokrát se jeho protagonisté s chutí ujali křtu naší nové knihy. Již v roce 2013 si Spejbl a Hurvínek v doprovodu loutkoherců v naší zahradě v rámci projektu Kořeny osobností vysadili lípu japonskou. Věřím, že ještě bude příležitost, abychom v naší spolupráci s divadlem pokračovali,“ říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

„Spejbl s Hurvínkem představili zasvěcenou knihu o muškátech ‚Pelargonie‘. Koho povolanějšího pozvat do říše rostlin než naše ‚Homo tilia‘, tedy kluky lipové, navíc pan Spejbl pohnojil, co mohl, a muškáty mu bují jako divé! Radujme se! Jaro je tu,“ doplnila Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka.

Díky péči odborných kurátorek spravuje botanická zahrada v Troji jedinečnou sbírku pelargonií. Část této kolekce je běžně k vidění v expozicích. Doposud je však celý areál z důvodu vládních nařízení pro veřejnost uzavřený.

Na scénku ze křtu knihy Pelargonie se můžete podívat zde.

Titul Pelargonie je možné objednat na www.botanicka.cz/pelargonie. Botanická zahrada hl. m. Prahy zahájila letos 52. sezónu, a tak prvních 52 čtenářů získá knihu i s podpisy autorek. 

Sledujte dění v botanické zahradě na sociálních sítích (Facebook a Instagram). Novinky, program plánovaných akcí a další informace najdete také na www.botanicka.cz.

You may also like...