Společnost Emirates obnovuje lety s A380 do Birminghamu, Glasgow a Nice

Letecká společnost Emirates rozšiřuje provoz letadel A380 a navrací toto ikonické dvoupatrové letadlo na linku do Glasgow (26. března 2023), Nice (1. června 2023) a do Birminghamu (1. července 2023). Emirates rovněž oznámila, že od 1. května 2023 obnoví druhou denní linku na letiště Stansted, a to s letounem Boeing 777-300 ER Game Changer. Tímto krokem rozšíří Emirates svůj provoz do Londýna na 11 letů denně, včetně 6 denních linek na letiště Heathrow a tří denních linek na letiště Gatwick. Emirates tak pokračuje v rozšiřování své globální letecké sítě a v navyšování svých kapacit v souladu s rostoucí poptávkou po cestování.

Letadlo Emirates A380 je aktuálně nasazováno na linkách do 40 destinací po celém světě. Do konce letošního léta bude toto oblíbené letadlo obsluhovat téměř 50 destinací, čímž se obnoví přibližně   90 % letecké sítě, kterou společnost obsluhovala před vypuknutím pandemie.

Aerolinka Emirates je největším provozovatelem Airbusů A380, v současné době je v aktivním provozu více než 80 letadel. Provoz A380 do Birminghamu byl poprvé zahájen v roce 2016, do Nice v roce 2017 a do Glasgow v roce 2019.

Více informací o letových řádech naleznete zde: emirates.com.

První letadlo A380 společnosti Emirates, které prošlo kompletní rekonstrukcí v rámci programu modernizace flotily společnosti v hodnotě 2 miliard USD, bylo začátkem tohoto měsíce nasazeno na linku Dubaj–Londýn Heathrow. Letadlo je nově vybaveno třídou Premium Economy a nejnovějšími interiéry. Emirates také plánuje do března 2024 rozšířit provoz letadel A380 se čtyřmi třídami a kabinou Premium Economy do více než 35 destinací napříč 20 zeměmi.

Ikonické letadlo Emirates A380 si zákazníci oblíbili díky prostorným, tichým a pohodlným kabinám a jedinečné nabídce doplňkových prvků, jako je palubní salónek a sprchové lázně ve First Class. Zákazníci si rovněž mohou vychutnat obsah oceňovaného palubního systému Emirates ice, který nabízí více než 5 tisíc kanálů zábavy prostřednictvím největších obrazovek ve všech letových třídách v rámci celého odvětví.

Letenky lze zarezervovat na stránkách emirates.com, v prodejních kanceláří Emirates nebo prostřednictvím cestovních kanceláří.

You may also like...