Společnost JUUL Labs přichází zlepšit životy dospělých kuřáků a eliminovat cigarety

V pražském Karlíně v Hauch Gallery se konala tisková konference u příležitosti uvedení americké společnosti  JUUL Labs na český trh. Tiskové konference se zúčastnili Viktor Havliš, associate client director z výzkumné společnosti Kantar, Monzer Elabrashy, víceprezident společnosti JUUL Labs pro Evropu a Tomáš Konečný, obchodní ředitel společnosti JUUL Labs Czech Republic. Konferenci uváděl a moderoval Petr Vondráček.

Přední americký start-up v technologii elektronických cigaret ze Spojených států, přichází v říjnu do České republiky, kde jsou více než 2 miliony dospělých kuřáků. JUUL nabízí alternativu ke klasické cigaretě a bude v prodeji v příštích měsících na přibližně 1 000 prodejních místech po celé zemi. Po nedávném uvedení na trh v Evropě a v Asii podniká společnost další krok ve svém poslání ovlivnit životy jedné miliardy dospělých kuřáků po celém světě a v konečném důsledku eliminovat cigarety.

Kuřácké návyky v České republice
Podle nedávného průzkumu společnosti Kantar kouří více než čtvrtina (29 %) dospělých Čechů cigarety. 79 % z nich se pokusilo alespoň jednou přestat s kouřením, ale většině z nich se to nepodařilo. Téměř polovina (49 %) kuřáků se obává o své zdraví, ale toto číslo se zvyšuje v případě jejich příbuzných na 65 %. A téměř polovina příbuzných (43 %) by doporučila kuřákům ve svých rodinách, aby sáhli po alternativě k cigaretám, pokud nemohou přestat kouřit úplně, ale pouze 5 % dospělých kuřáků používá elektronické cigarety. Hlavní přednosti (jak jsou vnímány respondenty průzkumu): jsou cítit méně než tabák (66 %), jsou méně škodlivé než tabák (54 %), méně obtěžující pro ostatní (53 %) a mají zajímavé příchutě (51 %)   

Elektronická cigareta, spojenec v boji proti kouření
Kouření je v západních zemích primární příčinou těch úmrtí, kterým lze předcházet, a zabije celosvětově sedm milionů lidí ročně. Mnoho předních zdravotnických organizací podporuje možnost kouření elektronických cigaret jako méně škodlivou alternativu k tabáku. Organizace Public Health England, orgán ministerstva zdravotnictví Spojeného království, tvrdí, že výpary jsou nejméně o 95 % méně škodlivé než kouření a subjekty jako American Cancer Society, Santé Publique France, Ministerstvo zdravotnictví Nového Zélandu a Lékařská komora Spojeného království považují možnost kouření elektronických cigaret za alternativu redukující škodlivost klasických cigaret.

Zakladatelé JUUL Labs, James Monsees a Adam Bowen, kteří byli kdysi sami kuřáky, začali v roce 2004 na Stanfordské univerzitě společně pracovat na prototypu elektronické cigarety. Stále více byli nespokojeni se zdravotními a sociálními dopady cigaret, ale nedařilo se jim najít na trhu uspokojivé alternativy. Po deseti letech výzkumu a vývoje byl výsledkem výrobek JUUL, který byl na trh v USA poprvé uveden v roce 2015: zařízení s uzavřeným systémem s použitím páry, které nabízí účinnou a uspokojivou alternativu ke klasickým cigaretám.

Monzer Elabrashy, Viceprezident JUUL Labs pro střední a východní Evropu, řekl„Uvedení JUUL na trh v České republice je dalším významným krokem vpřed v našem poslání zlepšit životy jedné miliardy dospělých kuřáků po celém světě. Tabákové výrobky zůstávají celosvětovou a hlavní příčinou úmrtí, kterým lze předcházet, a JUUL je obzvláště vhodný pro dospělé kuřáky, aby jim nabídl skutečnou alternativu ke klasické cigaretě. Jsme velmi rádi, že nyní můžeme JUUL uvést na trh v České republice, dvacáté zemi na světě, kde bude k dispozici jako alternativa pro dospělé kuřáky, kteří hledají změnu.“

Alternativa pro dospělé kuřáky
JUUL je jednoduché a funkční zařízení s jedinečnou technologií. Prostřednictvím uzavřeného systému páry s ampulemi JUUL (kapslemi) a patentované regulace teploty poskytuje uživatelům konzistentní a uspokojivý zážitek. JUUL neobsahuje ani nespaluje tabák, a proto neprodukuje 7000+ příslušných škodlivých složek obsažených v kouři z klasických cigaret. JUUL obsahuje nikotin, který je návykovou látkou, ale není spojen s mnoha zdravotními problémy souvisejícími s kouřením tabáku.

Zodpovědná praxe
Produkty JUUL jsou vyvíjeny pouze pro dospělé kuřáky, kteří chtějí změnu. Žádní uživatelé-nekuřáci, zejména mládež, by nikdy neměli JUUL zkoušet a JUUL Labs má zavedena přísná opatření, která zabraňují mladistvým v přístupu a zamezují přitažlivosti pro mládež. 

Uvedení na trh v České republice bude podpořeno nejmodernějšími postupy ze strany JUUL Labs, aby byly zajištěny odpovídající informace pro zákazníky a bylo zabráněno přístupu nezletilým. To zahrnuje přísná opatření na ochranu mladistvých před přístupem, jako je například zapojení pouze prověřených maloobchodních prodejců a dvoufázové věkové omezení pro online nákupy prostřednictvím lokálních webových stránek JUUL: technologie s použitím kontroly průkazu totožnosti a ověření věku pro každý vytvořený účet.

Všichni maloobchodní partneři musí dodržovat zásady ověřování věku stanovené společností JUUL Labs, přičemž každý zákazník, který se jeví jako nezletilý, musí předložit průkaz totožnosti, aby prokázal, že je mu více než 18 let.

Výrobek je v souladu se směrnicí EU uváděný na český trh v koncentraci nikotinu pod 20 mg/ml tak, jako je tomu u všech produktů JUUL dosud uvedených na evropský trh. Náplně JUULpod budou k dispozici ve dvou koncentracích nikotinu, a to 9 mg/ml a 18 mg/ml, aby dospělým kuřákům nabídly volbu síly nikotinu.

V České republice bude JUUL Labs nabízet 6 příchutí v síle 18 mg/ml v balíčcích po 2 a 4 podech: Golden Tobacco, Glacier Mint, Mango Nectar, Royal Creme, Apple Orchard, Alpine Berry, a 3 příchutě v síle 9 mg/ml a balíčcích po 2 podech: Golden Tobacco, Glacier Mint a Mango Nectar

Od října budou produkty JUUL k dispozici ve vybraných maloobchodních prodejnách a prodejnách tabákových výrobků. Seznam obchodů bude brzy k dispozici na adrese www.JUUL.cz

You may also like...