Společnost SHELL představuje svá dosud nejúčinnější paliva se 100% čistícím účinkem

Společnost Shell uvedla do sítě čerpacích stanic v České republice svá dosud nejúčinnější paliva. Nová generace benzínu a dieselu Shell V-Power 100% čistí a odstraňuje usazeniny, které negativně působí na fungování motoru. Testy rovněž prokázaly, že trvalé používání paliva Shell V-Power zabraňuje budoucí tvorbě usazenin na klíčových částech motoru.

Usazeniny snižující výkon se mohou vyskytovat u všech technologií motorů a mohou mít vliv na účinnost motoru. Platí to zejména u moderních technologií motorů, kde vyšší tlaky a provozní teploty mohou vést k tvorbě usazenin v klíčových částech motoru, jako jsou například vstřikovače paliva. Odstraněním těchto usazenin lze docílit až 100% obnovení výkonu motoru.

„Paliva Shell V-Power byla poprvé uvedena na trh před více než 20 lety a nyní patří k nejprodávanějším prémiovým palivům na trhu, která si vybírá 20 % našich zákazníků po celém světě. Přestože dobíjení elektromobilů a alternativní paliva nyní tvoří rychle rostoucí část našeho podnikání, benzínová a dieselová vozidla budou jezdit ještě dlouhá léta. Naše nová paliva Shell V-Power umožňují jak starším, tak novým vozidlům se spalovacími motory dosahovat lepšího fungování než jakékoli palivo, které jsme dosud vyvinuli,“ říká István Kapitány, Executive Vicepresident pro mobilitu skupiny Shell.


„Kvalitní aditivovaná paliva jsou klíčem k tomu, aby motor fungoval dlouhodobě spolehlivě. Z průzkumu, který jsme letos provedli mezi českými a slovenskými motoristy, víme, že povědomí o usazeninách, které negativně ovlivňují fungování motoru, není tak vysoké. Ještě méně se ví o tom, že kvalitní palivo dokáže udržet motor v kondici, aby pracoval efektivněji, úsporněji a s nižšími emisemi. Budeme rádi, když si správnou péči o motor osvojí co nejvíce českých a slovenských motoristů,“
připomíná Jan Čapský, ředitel provozu čerpacích stanic Shell v České republice a na Slovensku.

Proč výkon motoru při běžném provozu klesá a je třeba jej omladit? Za vším stojí karbonové usazeniny. Ty se ukládají na klíčových částech motoru při běžném provozu. Moderní motory jsou menší, a proto jsou náchylnější k mikroskopickému znečištění jednotlivých dílů. Pokud problém neřešíte, usazeniny se vrství a snižuje se účinnost spalování a výkon motoru a zároveň se zvyšuje spotřeba paliva a emise z jízdy. Nové palivo Shell V-Power dokáže při každém tankování 100% vyčistit klíčové části motoru od karbonových usazenin.

Jak může palivo vyčistit klíčové části motoru? Nová generace paliv Shell V-Power je speciálně vyvinuta s důrazem na čisticí účinky, aby až 100% obnovila výkonu motoru. Dnešní paliva jsou vysoce komplexní látky. I běžné palivo zajišťuje v palivovém traktu kromě spalování také promazávání a chlazení klíčových částí. Nová generace paliv Shell V-Power výrazně posouvá základní parametry paliva a dokáže již po prvním natankování nastartovat proces, který zajistí 100% vyčištění klíčových částí motoru od karbonových usazenin.

Kdy se projeví účinek nového paliva nebo kolikrát musím natankovat, aby se motor vyčistil? Účinek se spustí při každém natankování, poté co se palivo dokonale promíchá s původním složením nádrže. Při každé jízdě potom paliva Shell V-Power působí na klíčové části motoru a dokáží je 100% vyčistit od karbonových usazenin. Doba, za kterou je motor zcela zbaven karbonových usazenin, závisí na stavu motoru, stylu jízdy a četnosti tankování paliva Shell V-Power.

Rozsáhlé testování ukázalo, že důsledné používání nové generace paliv Shell V-Power dokáže zlepšit fungování motoru a snížit spotřebu paliva.

Shell V-Power je jediné prémiové palivo na světe, které doporučují přední světové značky: Scuderia Ferrari, BMW řady M a Ducati. Nová paliva Shell V-Power jsou k dispozici na všech čerpacích stanicích Shell v České republice.

You may also like...