Společný projekt Krajanky ZOO a ZOO Praha

 

Ochrana goril nížinných ve střední Africe je jedním ze stěžejních in-situ projektů pražské zoologické zahrady. Díky prostředkům sdružovaným na sbírkovém kontě „Pomáháme jim přežít“ může Zoo Praha rozvíjet aktivity na pomoc gorilám, jejichž základem je environmentální vzdělávání mladých generací. Již v loňském roce se k podpoře projektu přidala i česká rodinná firma ALIMPEX FOOD a.s., a to prostřednictvím dětských smetanových krémů Krajanka ZOO ve třech příchutích – kakao, vanilka a smetana.
Předání voucheru ZOO PrahaZ prodeje každého zakoupeného kelímku těchto výrobků putuje finanční obnos na ochranu gorily nížinné, gaviála indického nebo koně Převalského přímo v jejich přirozeném životním prostředí. V loňském roce předala firma pražské zoo prvních sto tisíc korun. Nyní je příspěvek dalších dvě stě tisíc. ALIMPEX FOOD a.s. i pražská zoo děkují za podporu všem, kdo si výrobek koupili a tím si nejenom pochutnali na poctivé smetanové svačince s menším obsahem cukru, ale rovněž podpořili projekt, který navrací zvířata do jejich původních domovů.

Zoo Praha pod hlavičkou ‚Pomáháme jim přežít‘ již řadu let realizuje projekty na ochranu ohrožených druhů.  Zaměřujeme se například na ochranu goril a dalších obyvatel tropických deštných lesů v Kamerunu nebo gaviálů v indické řece Čambalu,“ uvádí Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha. „Zoo ale dlouhodobě sehrává klíčovou roli také v návratu koně Převalského do přírody. V posledních letech své úsilí v této oblasti ještě znásobila, když ve spolupráci s Armádou ČR uskutečnila již osm transportů těchto  posledních divokých koní do mongolských stepí. Spolupráci s firmou ALIMPEX FOOD a.s. hodnotíme velice přínosně a budeme v ní i nadále pokračovat,“ dodává Miroslav Bobek. 
„Krajanka ZOO finančně přispívá na tři významné projekty – návrat koní Převalského do Mongolska, ochrana gaviálů na indické řece Čambal a pomoc gorilám i dalším ohroženým druhům ve střední Africe,“ říká Martin Kincl, marketingový manažer značky Krajanka.
Pokud si zákazník vybere v obchodě kelímek s kresbou jednoho z těchto zvířecích hrdinů, tak automaticky posílá na sbírkové konto deset haléřů. Každým haléřem pomáhá chránit tyto ohrožené druhy přímo v jejich domovině a rozšířit osvětu o ochranářských projektech, o kterých se snažíme informovat i českou veřejnost, zejména děti.“ dodává Martin Kincl

You may also like...