Spolek 400 ASA představuje fotografie německé kancléřky Angely Merkelové

Fotografický spolek 400 ASA představí v úterý 23. listopadu 2021 jedinečný fotografický portrét Angely Merkelové na výstavě s názvem „Mutti“. Na 21 fotografiích vybraných z rozsáhlého archivu fotografa Filipa Singera bude představeno posledních pět let práce a života německé spolkové kancléřky. Výstavu připravil sám autor a vybral pro ni kolekci fotografií, které nejenže nejsou notoricky známé, ale přesahují běžnou kvalitu reportážní zpravodajské fotografie.

Angela Merkelová je poslední výrazná evropská politická figura, která svým charisma, činy i rozhodnutími ovlivňovala skoro dvě desítky let dění na globální politické scéně. V současnosti je to zřejmě poslední humanistický evropský státník, který umí dělat složitá rozhodnutí s dalekosáhlými důsledky nejen pro Německo, ale i pro zbytek světa. A to i přes rozsáhlé kontroverze, které k nim patří,“ říká Jan Dobrovský, jeden ze zakladatelů spolku 400 ASA, a dodává: „Chtěli jsme využít jedinečný talent Filipa Singera, který se v jeho práci objevuje. Výstava má připomenout působení a také odcházení Angely Merkelové z úřadu kancléřky i v emotivně-výtvarné rovině.“  

Fotograf Filip Singer je významný český fotograf, který se zpravodajské a dokumentární fotografii věnuje už od roku 2006. Kmenovým fotografem mezinárodní tiskové agentury European Pressphoto Agency (EPA) je od roku 2008. Pro tuto agenturu fotografuje hlavní zpravodajské události ve střední Evropě a v ostatních zemích světa. Od roku 2017 je členem německého týmu EPA. Žije a pracuje v Drážďanech a Berlíně, odkud pokrývá události spolkových zemí bývalého východního Německa. Věnuje se zejména politickému zpravodajství a aktuálně dění okolo končící kariéry spolkové kancléřky Angely Merkelové.

Výstava fotografií „Mutti“ ve 400 ASA Gallery potrvá do 28. ledna 2022.

Fotografický spolek 400 ASA upozorňuje všechny návštěvníky výstavy „Mutti“, že je třeba se řídit aktuálně platnými hygienickými opatřeními. Při vernisáži i návštěvě výstavy se musí účastníci prokázat:

  • potvrzením o prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění COVID-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce,
  • aplikaci očkování proti COVID-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín) musí uplynout nejméně 14 dní,
  • na děti do 12 let se tyto podmínky nevztahují.

Všichni přítomní v prostorách Galerie 400 ASA musí mít po celou dobu nasazený respirátor bez výdechového ventilu min. třídy FFP2 (KN95 / N95). Výjimkou je konzumace jídla a nápojů.

400 ASA je fotografický spolek, který v roce 2018 založili fotografové Karel Cudlín, Jan Dobrovský, Alžběta Jungrová, Antonín Kratochvíl, Jan Mihaliček, Tomki Němec a Martin Wágner. Cílem spolku je posilování prestiže dokumentární tvorby. Spolek za dva roky fungování vydal již tři fotografické publikace a zorganizoval mimo jiné i dvě velké kolektivní výstavy.

Foto: Filip Singer, EPA

You may also like...