Staňte se na jeden večer Wolfgangem Amadeem Mozartem a oslavte mistrovy narozeniny

Hotel The Mozart Prague pro Vás na 27.1.2023 připravil Mozartovu noc, při příležitosti oslav výročí narozenin slavného Amadea. Při poslechu sopránových pěvkyň a kvarteta Melody Quartet se v krásném a unikátním prostředí Pachtova paláce – nyní hotelu The Mozart Prague – můžete stát i Vy Mozartem, a slavit jako on. 

Dveře k oslavám se otevřou již od 18:00 hodin, kdy si každý host Mozartovy noci bude moci vychutnat welcome drink. Dále již bude následovat bohatý hudební program, kdy se bude hrát mistrovská Mozartova hudba, representovaná Malou noční hudbou, a dále Vás potěší úryvky ze 6-ti německých tanců, které po 300 letech opětovně zazní tam, kde vznikly, a to v prostorách samotného hotelu The Mozart Prague, tehdejšího Pachtova Paláce, kdy je skladatel sám napsal pro knížete Pachtu.

Unikátní neformální hudební zážitek nám zprostředkují sopranistky a sólistky Michaela Šrůmová a Dasha Williams, a dále Melody Quartet.

Program koncertu „Mozartova noc 27.1.2023“:
Od 18:00          Welcome Drink
18:30                Mozartův koncert 1. část
19:00 – 19:30  Přestávka s podávanými kanapkami
19:30                Mozartův koncert 2. část
20:00                Tradiční rakouská večeře

Mozarta, rakouského mistra, uctíte i po ukončení hudební produkce, kdy budou všichni hosté pozváni na tradiční pohoštění formou tříchodové večeře, inspirované umělcovou domovinou. Kulinářský tým hotelu se nechal inspirovat pokrmy, které mohl ochutnat i sám Amadeus, a proto si budete moci dát klasický rakouský hovězí vývar, tradiční vídeňský telecí řízek s bramborovým salátkem a vše zakončit sladkou tečkou, a to Sachrovým dortem.

Cena vstupenky na koncert: 650 Kč Cena Mozartovy večeře: 990 Kč. Po ten nejlepší hudební zážitek doporučujeme rezervaci. Rezervace jsou možné na Ivo Mahdal, ivo.mahdal@themozart.com.

The Mozart Prague má ideální polohu s výhledem na romantickou Vltavu s nádhernými západy slunce. Z mnoha pokojů a apartmánů se otevírá výjimečné panorama směrem k nádhernému Pražskému hradu a historickému Karlovu mostu. Tento skrytý klenot vám dává příležitost užít si Prahu stejně, jako si ji o pouhých 230 let dříve užívali naši slavní hosté z historie, například Wolfgang Amadeus Mozart, Richard Wagner, nebo slavný dobrodruh a spisovatel Giacomo Casanova.

Dagmar Williams – soprán

Bývalá žákyně maďarské pěvkyně a hlasové pedagožky Very Rozsy-Nordell zpívala v koncertních sálech v Evropě i po celém světě. Jako bývalá sólistka Státní opery Praha ztvárnila řadu rolí v Mozartových operách, například Zuzanku ve Figarově svatbě, Paminu v Kouzelné flétně, Despinu v Cosi fan tutte, Zerlinu v Donu Giovannim.

Michaela Šrůmová – soprán

Bývalá  žákyně  prof. Olgy Jirákové a absolventka mistrovských kurzů Josého Cury, vystupuje i Michaela v koncertních sálech v Evropě a po celém světě. Je pravidelnou hostující sólistkou Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK a bývalou členkou Národního divadla, účinkovala v mnoha operách včetně Mozartova Dona Giovanniho a Indomenea, Haydnova Il Mondo della Luna, Krále Artuše Henryho Purcella, Myslivečkova Montezumy a Dvořákovy  Rusalky.

Melody Quartet

Melody Quartett je moderní smyčcové kvarteto, které se soustředí především na filmovou hudbu a smyčcové covery moderních písniček. Jsou to profesionální hudebníci působící v Národním divadle v Praze, Hudebním divadle v Karlíně a orchestru ČNSO. Především ale působí na koncertech, větších eventech, kongresech, předávání cen, firemních večírcích a svatbách. Repertoár je velmi pestrý, čítá cca 250 skladeb.

Foto: The Mozart Prague

You may also like...