Štědrý den v obchodním centru: Westfield Chodov přivítá osamocené hosty

Pro běžné zákazníky se Westfield Chodov na Štědrý den uzavírá v poledne. Tím ale sváteční den v centru nekončí. Už počtvrté letos Westfield Chodov pořádá štědrovečerní hostinu pro všechny, kteří by jinak v tento sváteční den zůstali sami. Kromě tříchodové večeře se hosté mohou těšit na vystoupení rytmické sekce Českého národního symfonického orchestru nebo překvapení v podobě návštěvy známých osobností. 

Na menu tradiční kapr i jazzová klasika

Matky samoživitelky, lidé s handicapem, bez domova, senioři z domova důchodců nebo děti z dětských domovů. Na ty všechny letos už počtvrté ve Westfield Chodov čeká tradiční štědrovečerní tříchodové menu s rybí polévkou a kaprem doprovázené jazzovým vystoupením rytmické sekce Českého národního symfonického orchestru pod vedením Lukáše Chejna. Hosté se mohou těšit i na překvapení v podobě návštěvy oblíbených celebrit. V minulých letech se na večeři zastavila například spisovatelka Halina Pawlovská, muzikáloví zpěváci Roman a Petra Vojtkovi či herec Vladimír Kratina.

„Příležitosti k setkávání se prostřednictvím doprovodného programu centra snažíme vytvářet v průběhu celého roku a období Vánoc samozřejmě není výjimkou. S tradicí štědrovečerních komunitních setkání jsme začali už v roce 2018, kdy jsme v našem slavnostně nazdobeném centru přivítali lidi, kteří se cítí osaměle nebo si z různých důvodů nemohou užít Vánoce podle svých představ,“ vysvětluje Petra Valentová, marketingová manažerka Westfield Chodov, a dodává: „Téma samoty je dnes navíc ještě palčivější než v minulosti. Pandemie ovlivnila i loňský ročník našeho štědrovečerního setkání, kdy jsme alespoň doručili dárky hostům přímo domů. Letos se o to víc těšíme, že za pomoci neziskových organizací a externích partnerů hosty přivítáme opět přímo v centru. Podmínkou účasti bude platné očkování či prodělaná nemoc.“

Zapojit se může i veřejnost

Na organizaci akce Westfield Chodov spolupracuje s neziskovými organizacemi FOD Klokánek Láskova, Fokus Praha, Klub vozíčkářů Petýrkova a obecně prospěšnou společností Mezi námi. Do její propagace se zapojil také spolek Fandi mámám, Nadační fond Veroniky Kašákové a Nadace Krása pomoci.

Pomocí kontaktního formuláře na webových stránkách události se ale lidé mohou k účasti přihlásit také sami. S tipy na potenciální hosty může přispět i veřejnost. Řada lidí, pro které je akce určena, se totiž ostýchá ozvat, a sváteční večer tak tráví opět o samotě.

„Na štědrovečerní oslavu ve Westfield Chodov jsme se seniory chtěli dorazit už v minulém roce. Její zrušení z bezpečnostních důvodů nám tak samozřejmě bylo moc líto. Letos doufáme, že už vše proběhne, jak má. Na akci plánujeme přijít se zhruba čtveřicí hostů, pro které je takové setkání velké zpestření a zážitek. Štědrý večer v krásně nazdobeném centru, s obrovským nasvíceným stromečkem, známými hosty a s dárkovou nadílkou, je pro ně nejen příjemné mezigenerační setkání, které je doslova posláním naší organizace, ale také příležitost strávit sváteční čas v příjemné společnosti,“ shrnuje Kateřina Jirglová, ředitelka příspěvkové organizace Mezi námi.

Partnery letošního ročníku štědrovečerního setkání z prodejců Westfield Chodov jsou značky Baťa, Bushman, Butlers, Fokus Optik, Fruitisimo, Huawei, Kiehl’s, Kilpi, L’Occitane, Luxor, Marks & Spencer, McPen, Nordblanc, Original Marines, Potten & Pannen – Staněk, Rossmann, Waterdrop, Yankee Candle a Yves Rocher. 

Externími partnery vánočního setkání jsou společnosti Aramark, AutoPalace, Fujifilm Instax a vinařství Spielberg.

Přímo na Štědrý večer pak nezapomenutelný zážitek hostům pomáhá připravit celá řada dobrovolníků ze správy centra Westfield, neziskových organizací a partnerů akce.

You may also like...