Stezka korunami stromů Krkonoše zve na Den s Krakonošem

Stezka korunami stromů Krkonoše s potěšením zve na další tematický zážitek. Na čtvrtek 28. září chystá pro rodiny s dětmi kouzelný den, během kterého se setkají s Krakonošem, bájným vládcem krkonošských hor, a dvěma roztomilými maskoty, veverkami Emilem a Emilkou.

Stezka korunami stromů se nachází na kraji národního parku, oblíbeného cíle milovníků přírody. Vydejte se od kořenů až ke korunám stromů krkonošského lesa, užijte si jedinečné výhledy do okolní krajiny a rozehrajte společně s vašimi dětmi fantazie ze světa pohádek. Celý program je vytvořený ve spolupráci s Krkonošským národním parkem, jehož průvodci se na návštěvníky těší během tří komentovaných prohlídek. S radostí odpoví na veškeré otázky týkající se okolní flóry a fauny a  podělí se s vámi o zajímavé informace o tomto majestátním pohoří. Staňte se spolu s nimi součástí okolního lesa Stezky, který je domovem veverek Emila a  Emilky.

Prozkoumejte společně naše hory pohledem veverek z korun stromů a získejte vědomosti o jejich životě. S jakými krkonošskými zvířátky jsou tito naši přátelé nejlepší kamarádi? Koho naopak pošle Krakonoš na zlobivé veverky, když mu škodí v revíru? Dokázali byste najít v lese veverčí domeček? Víte, čím byste nakrmili Emila a Emilku na návštěvě na krmítku u vás doma? Tipnete si, kolik veverek žije v Krkonoších? Tušíte, jak chutná veverka? Pokud nevíte, nevadí! Přidejte se k nám a o všem si povíme. Po procházce Stezkou můžete doplnit energii v místní restauraci V korunách. Čeká vás tam speciální podzimní menu s vynikajícími sezónními pokrmy, které uspokojí celou rodinu. Tematické menu obsahuje Trautenberkovo kyselo, Vepřové žebírko s houbovým kubou, Guláš pana hajného, Krkonošské sejkory s uzeným masem a zelím a Pumprnikl od Ančete.


Nenechte si ujít den plný poznávání a zábavy v srdci přírody a navštivte Stezku korunami stromů v Janských Lázních dne 28. září od 10:00 do 17:00. Komentované prohlídky budou probíhat v 10:00, 13:00 a 16:00. Vstupenky jsou k zakoupení na e-shopu či pokladně Stezky. Děti, které přijdou převlečené za své oblíbené pohádkové postavy, budou mít vstup zdarma! 

Stezka korunami stromů Krkonoše se nachází na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Jedná se o zážitkovou a naučnou Stezku v celkové délce 1 511 metrů, která je zakončena výstupem na 45 metrů vysokou vyhlídkovou věž. Návštěvníci se na trase Stezky vydají od kořenů, přes visutý chodník a unikátní podzemní jeskyni až ke korunám stromů na vrcholu vyhlídkové věže. Na rozdíl od běžného výletu do lesa jim Stezka korunami stromů Krkonoše ukáže les z jiné perspektivy a jedinečná podzemní expozice nabídne možnost prostudovat mikrosvět půdy.

You may also like...