Strašidlo Cantervillské bude strašit na hradech a zámcích

Po dlouhé odmlce se herci opět mohou vrátit na prkna, co znamenají svět a my se tak již čtvrté léto můžeme těšit na veselý a napínavý příběh na motivy povídky Oscara Wilda. Divadelní komedie pod širým nebem, Strašidlo cantervillské, navštíví v červenci a srpnu jak moravské, tak české hrady a zámky. Na některých místech se po roce znovu, a na mnoha lokalitách nově, setkáte s vynikajícím obsazením hlavních rolí. Martin Zounar, Bára Štěpánová, Martin Pošta a další protagonisté se opět představí ve velmi úspěšné adaptaci režiséra Jaroslava Kříže. 

Díky aktuální příznivé situaci a rozvolnění restrikcí, je nyní už definitivně potvrzeno, že Strašidlo vyjede na tour i v letošním roce. Nucená pauza kvůli pandemii, nebyla příjemná pro diváky, ale pro mnohé herce byla doslova na hraně a mnozí velmi těžce nesli, že dne na den museli opustit jeviště. S divadelní přestávkou jsem se nevyrovnala vůbec a na letošní léto se těším jako na vysvobození.  Startujeme 4. sezónu Strašidla a musím upřímně říct, že když jsme před lety začínali, tak mě ani ve snu nenapadlo, že to bude mít takový úspěch. Smekám před všemi v zákulisí, je to velká radost a doufám, že všech 27 představení letos odehrajeme“ svěřila se Bára Štěpánová a pozadu nezůstal ani Martin Zounar: „Co se týká přestávky, byla a musíme se s ní smířit, jinak to nejde, a to, že před sebou máme tak nádhernou práci už 4. rok je skvělé. Potřebujeme to jako sůl a když čtu všechny ty ohlasy na Instagramu: “ …těšíme se, …budeme zas, …stojí to za to“, vyplývá z toho, že tu práci děláme dobře, a to je pro mě ta nejlepší vizitka. Těším se na všechny a celý realizační tým z celého srdce.“

Známý příběh, se známými herci a opravdovým strašidlem, to je motto divadelní hry Strašidlo cantervillské. Možná si ještě pamatujete jeho filmovou verzi roku 1989 s Jiřinou Bohdalovou a Jiřím Bartoškou. Skvělé obsazení si užijete i letos v rámci téhle atraktivní letní divadelní tour pod širým nebem. Martin Zounar jako Hiram B. Otis, americký velvyslanec, kupující zámek lorda Cantervilla, vzhlednou nemovitost zatíženou varováním o nadpřirozených jevech. Bára Štěpánová v roli paní domu Ms.Umneyové, která z pozice svého postavení na zámku, všechno ví a všechno zná. Martin Pošta se převtělí do postavy sira Simona de Cantervill, strašidla, které jen těžko hledá klid a pohodu pro výkon svých povinností.

Vstupenky můžete zakoupit v sítích ticketingové společnosti Ticket Live a na portálu Hálkova městského divadla v Nymburce. Vstupenky na představení bude možné zakoupit po dohodě i přímo na pokladnách jednotlivých hradů a zámků a také v příslušných turistických informačních centrech. Celkem 27x se rozehraje původní příběh na tajemných nádvořích vybraných moravských a českých zámků, které svým půvabem dotvoří děj tohoto divadelního kusu. Více informací naleznete na webu projektu a FB stránce projektu.

You may also like...