Světová soutěž Miss Earth se koná virtuálně, česká zástupkyně letos reprezentovat nebude

Celý svět se potýká s šířící se virem. Na COVID – 19 umírá statisíce lidí. I přesto se ale pořadatelé soutěže Miss Earth rozhodli finále uspořádat a zvolili bezpečnější variantu v podobě několika virtuálních přenosů. Česká Miss, jež měla nominovat některou z dívek minulého ročníku, se ale rozhodla na poslední chvíli odstoupit.

Česká Miss přišla letos s ohlášením vynechání ročníku 2020 a to s ohledem na aktuální situaci. Místo uspořádání slavnostního galavečeru, kde se měla volit nová úřadující Miss, se spojila s nadací Vize 97 Dagmar a Václava Havlových. Společně se tak zaměří na pomoc tam, kde je potřeba. „Chceme jít příkladem nejen mladým lidem, ale všem, kteří situaci podceňují. Považujeme za zcela jasný krok letošní ročník vynechat,“ říká obchodní ředitelka České Miss. Do konce roku by tak měl proběhnout první online Bazar České Miss, kterého se budou účastnit bývalé i současné držitelky titulu této soutěže. Vítězek bude poté předán právě Dagmar Havlové. 

S přeskočením ročníku se ale vynořily otázky, kdo bude reprezentovat Českou republiku na světových soutěžích Miss Universe, Miss Global a Miss Earth. První dvě zmíněné se zatím nechystají letošní finále uskutečnit, ovšem Miss Earth už probíhá v těchto dnech. „Vzhledem k vládnímu nařízení a vyhlášení stavu nouze, jsme se rozhodli, že se této soutěže letos účastnit nebudeme. K tomu, aby dívka mohla svoji zem reprezentovat, je potřeba nafocení a natočení mnoha materiálů, které se bohužel v těchto podmínkách vytvořit nedají. Pokládáme za velmi důležité dodržet všechna opatření, která se ale s účastí na Miss Earth bohužel neslučují,“ vysvětlila Farářová.

Minulý rok na soutěži Miss Earth zabodovala Klára Vavrušková. Z finále na Filipínách si odvezla titul Miss Earth Water 2019 a stala se tak třetí nejkrásnější ženou planety.  Úspěch ale slavila soutěž Česká Miss i díky Karolíně Kokešové. Ta se stala vítězkou světové soutěže Miss Global v Mexiku. Minulý ročník se tak zapsal jako historicky nejúspěšnější.

Zdroj: Česká Miss

You may also like...