Tesco posílá finanční a materiální pomoc zemětřesením zasaženému Turecku a Sýrii

Společnost Tesco Česká republika se zapojila do finanční a materiální pomoci Turecku a Sýrii. Přes organizaci Člověk v tísni v České republice posílá finanční dar v hodnotě 1 350 000 korun na podporu nepostradatelné práce přímo v místě přírodní katastrofy. Stejnou částku přes místní neziskové organizace daruje také Tesco na Slovensku a v Maďarsku. Skupina Tesco přes organizaci Červený kříž posílá na pomoc 2 700 000 korun. K finančním darům společnost přidá i zimní oblečení značky F&F v hodnotě téměř 600 000 korun.

„Stejně jako tomu bylo v případě tornáda na jižní Moravě před dvěma lety nebo vypuknutí válečného konfliktu na Ukrajině, rozhodli jsme se k okamžité pomoci, abychom pomohli zmírnit dopady této živelní katastrofy,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro Českou republiku.


„Situace na místě je katastrofální. Naší práci soustředíme především do oblastí v Sýrii, kde jsou kapacity a schopnosti místních úřadů výrazně menší než v Turecku. V Turecku koordinujeme s místními úřady a připravujeme pomoc ve městě Antakiya, které patří k nejvíc postiženým. Vážíme si rychlé finanční podpory společnosti Tesco, která nám umožňuje pomoci těm, kteří byli touto přírodní katastrofou zasaženi,“
doplňuje Tomáš Kocián, regionální ředitel Člověka v tísni pro oblast Blízkého východu a Afghánistánu.

zdroj foto: Člověk v tísni

You may also like...