Tipy na dárky pro designové nadšence od Potten & Pannen – Staněk

Lámete si hlavu nad tím, co nadělit svým blízkým pod stromeček? Už nemusíte. Tentokrát jsme iniciativu převzali za vás a připravili tipy na designové jednohubky z dílny Potten & Pannen Staněk, které padnou do oka všem obdarovaným!

Pro vyznavače minimalismu

Darujte blízkým sadu porcelánového nádobí ve tvaru koule, jejíž originál najdete také v newyorském Muzeu moderního umění. Když Helen von Boch vymyslela ikonickou La Boule, pravděpodobně netušila, jakou revoluci v rámci funkčního designu tím způsobí. Stohovatelný servis s názvem Memphis zaujme především povedenou kombinací barev a grafických vzorů v podání černé, bílé, jemně růžové a bordó, které přitáhnou pozornost každého hosta a dodají místnosti neopakovatelný charakter.

Pro netradiční hašení jakéhokoliv požáru

Když se řekne hasicí přístroj, většina z nás si nejspíše vybaví ten nevzhledný, červený, schovaný někde v rohu místnosti. I tento prvek do domácnosti či kanceláří však může být stylovým kouskem. Švédská společnost Nordic Flame představila práškový hasící přístroj, ve kterém se odráží luxusní severský design spolu s citem pro skandinávský minimalismus. Dostupný je hned v několika barvách a zároveň splňuje všechna kritéria pro maximální bezpečnost, a tak se stane nejen užitečným pomocníkem v případě nehody požáru, ale současně i designovou třešničkou do bytu či domu.

Pro věčné ospalce

Ráno dělá den. Aby bylo vstávání příjemnější, vytvořil světový výrobce interiérových parfémů Maison Paris Berger inovativní elektrický aroma difuzér a budík v jednom Night & Day, který pomáhá s usínáním, zlepšuje kvalitu spánku a současně usnadňuje ranní probouzení. Ať už máte v okolí skřivana, nebo sovu, tento praktický pomocník bude skvělým a půvabným dárkem pro každého, kdo ocení vůni orientu v kombinaci s esenciálními oleji pačuli a levandule.

Pro milovníky italského espressa

Retro je zpátky ve hře a s ním i kuchyně v tomto stylu. Proto rozhodně nešlápnete vedle, když mamince, kamarádovi nebo babičce pořídíte do domu designového pomocníka značky Smeg. Tato italská stálice upoutá pozornost nejen svými sytými barvami, ale i oblými tvary. A protože Itálie je proslulá jak předními designéry a návrháři, tak také vynikající kávou, nic nezkazíte překapávačem na kávu 50´s Retro Style v hravé červené barvě, se kterým připravíte až 10 šálků tohoto lahodného nápoje. 

Pro nadšence do umění

Když Rosenthal studio-line oslavovalo své šedesátileté narozeniny, nadělilo si studiovou řadu Sixty & Twelve. Šlo o kolekci šedesáti váz, na kterých se podílelo více než 150 světových umělců. Nyní můžete obdarovat blízké jejich porcelánovými miniaturami, které se stanou ozdobou každého domova. Jednou z nich je i mini váza Phi City, která je menší sestrou vázy vytvořené v roce 2019 pro Rosenthal britským designerem Cairnem Youngem. Díky drobné velikosti vynikne především její geometricky členěný povrch působící na první pohled úchvatným 3D efektem.

You may also like...