Tour po golfových resortech: Prosper Golf Resort Čeladná

Najít zajímavé golfové resorty světa není snadný úkol. Každý z nás má rozdílné požadavky. Debi Dopitová je mladá golfistka, „milovnice greenu“, která postupně poznává jednotlivé resorty a přináší své podněty a postřehy. Jde o jistou formu inspirace pro vaše golfové výlety. Pojďme si dnes představit další – Prosper Golf Resort Čeladná (The New Course).

Co začít otázkou: Chcete hrát na hřišti, které hostilo PGA European Tour v letech 2009, 2010 a 2011? Přijeďte si zahrát do Prosper Golf Resortu Čeladná! Čeladná je beskydské podhorské rekreační středisko, kde vznikl golfový resort evropských parametrů. Hřiště bylo založeno roku 2001 a je situováno uprostřed zalesněných svahů obklopujících tuto malebnou obec v samotném nitru Beskyd. Jsou zde dvě 18jamková hřiště, tedy celkem 36 jamek, které otestují vaše herní dovednosti.

V resortu nechybí ani 24 krytých odpališť s rohožemi, kde můžete trénovat na odpaly z trávy, nebo vyzkoušet Putting green, Chipping green. Také jsou zde dva Full Swing simulátory s nabídkou více než třiceti světových golfových hřišť, stačí jen odpálit.

Ta panoramata

Krajina v okolí je impozantní: na jedné straně se tyčí homolovitý vrch Skalka (964 m) v masivu Ondřejník, na straně druhé vyniká ještě vyšší Malá a Velká Stolová (obě přes 1000 m) a především Smrk (1267 m). Směrem k severovýchodu se táhnou vrcholky Beskyd, vidět je i volná krajina až k Frýdku-Místku. Hřiště se rozkládá většinou pod zalesněnými svahy hor, na mnoha místech se dotýká chat, domků i luxusních vil.


Poznejte golfová hřiště s Deborou Dopitovou aneb co na webu nenajdete.
 

Prosper Golf Resort Čeladná (The New Course) 

  • Debi, čím tě hřiště zaujalo?

Jak skvěle bylo na konec září připraveno. Svými kvalitními a rychlými greeny a také krajinou, která je v okolí neskutečná.  

  • Komu bys golfový resort doporučila?

Lidem, kteří hledají kvalitní hřiště, obklopené nádhernou přírodou. Spíše pokročilejším hráčům, kteří si zde hru rozhodně užijí a bude to pro ně výzva. 

  • Jak hodnotíš driving range, design a hřiště jako takové?

Driving range na Čeladné je za mě kvalitní, oceňuji možnost hry z trávy. Další tréninkové plochy jsou taktéž v naprostém pořádku. Hřiště je půvabné, rozmanité, ale opravdu těžké a dokáže potrápit. Nudit se nebudete! 

  • Co samotné zázemí, např. club, restaurace atd.?

Celá klubovna je řešená čistě, stylově. Najdete zde klubové prostory, pro shop, šatny, caddy room i ubytování (Tee House – www.teehouse.cz). V restauraci vám načepují skvělou Plzeň.

Pozvánka do Prosper Golf Resortu Čeladná – jak to vidí Debi…

Čím je hřiště zajímavé?

Hřiště se rozkládá většinou na svazích hor. Hřiště dvou rozdílných charakterů. První devítka působí spíše linksovým dojmem s úzkými fairwayemi obklopenými vegetací, četnými bunkry, proloženými občas jejich skotskou variantou a rozsáhlými greeny, pískovými i vodními překážkami. Druhá devítka se více rozvolňuje do krajiny a kopíruje její původní reliéf. Četná jezírka a rokle dělají tuto část hřiště nejen psychologicky náročnější.

Kdo si zde zahraje?

Určitě hráči všech výkonnostních kategorií, ale za mě spíše hráči s nižším hcp, pro které hřiště bude sice výzvou, ale hru si užijí. 

Má cvičné plochy – driving range?

Ano, hřiště má kvalitní tréninkové plochy. Na driving range je možnost hry z trávy. Putting green – tvarově velmi rozmanitý, pro trénink všech možných úhlů a délek puttů. Chipping green – plocha pro trénink kratších ran do greenu, od 50 metrů a blíže greenu. Součástí je také greenový bunker pro trénink krátkých ran z písku.

Co nenajdete na webu

Do bagu si pro jistotu dejte dostatečný počet míčů! Rostou! Ano, i na hřišti v Čeladné je hub plno… Večeři budete mít vyřešenou. 

Základní údaje o hřišti

Par: 72, délka: černá 6637 m; bílá 6 089 m; žlutá 5 726 m; modrá/červená 5128 m.

You may also like...