Toyota měla rekordní květen, přijala 1626 zákaznických objednávek

Tuzemští prodejci značky Toyota uzavřeli v květnu rekordních 1 626 zákaznických objednávek. Jde o absolutně nejvyšší počet prodaných osobních a lehkých užitkových vozidel Toyota v ČR v průběhu jednoho měsíce.

Z pohledu registrací Toyota obsadila v květnu 4. místo na trhu s podílem 4,9 procenta. Stejně se jí dařilo i v poprodejních službách. V květnu zaznamenala rekordní obrat náhradních dílů v rámci jednoho měsíce.

Na výsledcích se výrazně projevuje odložená poptávka zákazníků kvůli koronaviru z loňského roku a začátku roku letošního, kdy byl omezen provoz showroomů i servisů. Na zvýšenou poptávku reagujeme širokou akční nabídkou modelů včetně stále populárnějších hybridních motorizací. Na rozdíl od některých konkurentů se nepotýkáme s přerušováním výroby a naše vozy jsou zákazníkům rychle k dispozici. V tuto chvíli evidujeme téměř 5000 volných vozů skladem nebo na cestě z výroby,“ říká generální ředitel českého zastoupení značek Toyota a Lexus Martin Peleška.

V sobotu a neděli 5. a 6. června Toyota pořádá první letošní Toyota Víkend, během kterého očekává s ohledem na oživení trhu velký zájem zákazníků. V rámci Toyota Víkendu mají prodejci k dispozici velice výhodnou, ale časově omezenou nabídku nejen na všechny verze modelu Corolla, ale také Toyota C-HR, RAV4, Yaris či Aygo.

Většina vozů je ihned k dispozici. Zákazníci mohou také pořídit letní příslušenství až o 50 % levněji, nebo mohou využít slevu 50 % na sadu zimních kol. V rámci aktuální nabídky mohou zákazníci využít také financování s úrokem 2,99 procenta, či 0,99 procenta pro modely RAV4 a Highlander.

You may also like...