Toyota posiluje spojení s firmami CaetanoBus a Finlog. Podílejí se na výrobě vodíkových autobusů

Společnost Toyota Caetano Portugal se stává přímým akcionářem portugalských společností CaetanoBus, výrobce a prodejce autobusů, a Finlog poskytující služby financování osobních automobilů. Cílem posíleného strategického spojenectví je urychlit rozvoj vodíkové mobility.

Strategické programy snižování uhlíkových emisí v oblasti mobility vyhlašuje stále vyšší počet evropských zemí i měst, a lze proto předpokládat, že bude docházet k rychlé elektrifikaci užitkových vozidel, zejména pak městských autobusů.

Toyota Motor Europe již dnes dodává firmě CaetanoBus technologie palivových článků od Toyoty, které jsou nedílnou součástí prvního vodíkového autobusu s dojezdem 400 km. Toyota nyní posílením tohoto spojenectví zahájí vývoj, výrobu a distribuci autobusů Toyota na palivové články s cílem rozšířit nabídku bezemisní mobility na pozadí rychlejšího rozvoje vodíkové společnosti.

Společnost Finlog pak připraví komplexní program operativního leasingu se zaměřením na autobusy, čímž rozšiřuje portfolio vlastních bezemisních řešení mobility napříč městy Evropy.

„Těší nás příležitost rozšířit naši tradiční partnerskou spolupráci s Toyotou o oblast autobusů. Společně s firmou CaetanoBus jsme přesvědčeni, že dokážeme výrazně přispět k rozvoji vodíkové společnosti cestou sdílení know-how a lidských zdrojů, jakožto i seznamování pracovníků s proslulým systémem výroby Toyota Production System,“ uvedl Jose Ramos, generální ředitel firmy Toyota Caetano Portugal.

You may also like...