Toyota spolupracuje s Amazonem na sdílení dat, budují platformu služeb mobility

Toyota Motor Corporation a společnost Amazon Web Services rozšířily celosvětovou spolupráci při budování platformy služeb mobility Toyoty. Ta pomůže této japonské automobilce při vývoji, implementaci a správě nové generace daty řízených služeb mobility.

Cílem je zvýšení bezpečnosti řidičů i cestujících a také jejich praktičtější zapojení do cloudu Toyoty. Platforma využije globální infrastrukturu Amazonu stejně jako jeho vývojáře ke zpracování a analýze provozních dat pocházejících z celosvětové flotily vozidel Toyota, která jsou na ní připojená.

Umožní tak Toyotě shromažďovat data z připojených automobilů a využívat je při návrhu a vývoji vozidel, nebo v tzv. kontextových službách. Mezi ty patří například sdílení vozidel, spolujízda, full-service operativní leasing nebo nové služby pro firmy a soukromé zákazníky. Mezi ně patří např. aktivní upozorňování na nutnost údržby nebo pojištění na základě způsobu řízení vozidla.

Podpora připojených aut a elektromobilů

Obě firmy společně vybudují základnu pro sdílení dat v rámci celé automobilky včetně rychlejšího přechodu k technologiím, které zahrnují připojená vozidla, autonomní vozy, elektromobily nebo sdílená auta.

Konektivita je hybnou silou všech procesů vývoje, výroby, prodeje a služeb v automobilovém průmyslu. Rozšíření naší dohody s Amazonem povede k posílení datové platformy vozidel a přinese tak zásadní výhodu z pohledu aktivit v rámci Toyoty,” uvedl ředitel pro informatiku a zabezpečení a ředitel výroby Toyoty Šigeki Tomojama.

Náskok díky Amazonu

Díky využívání služeb Amazon Web Services, disponujících vysokým výkonem, funkčností a zabezpečením, může Toyota rychle inovovat v rámci všech svých podnikových aktivit a udržet si postavení leadera automobilového průmyslu poskytováním uživatelských zkušeností v kvalitě, kterou zákazníci očekávají,” dodal generální ředitel Amazon Web Services Andy Jassy.

Toyota již dříve oznámila, že letos otestuje první autonomní vůz ve veřejném provozu. Zároveň přišla s plánem na rozšíření flotily svých elektrických vozů. Do roku 2026 by mělo vzniknout 10 čistě elektrických modelů značky.

 

You may also like...