Tradiční Starostrašnické vinobraní v Trmalově vile

Srdečně Vás zveme na letošní Starostrašnické vinobraní v Trmalově vile, které se koná 13. září 2020 od 14 hodin.

Letos poprvé budeme ochutnávat vína z vinařství ANNOVINO Lednice. Pěstují víno v lokalitách, kde se kdysi rozlévalo třetihorní moře, na dohled hladinám zdejších rybníků a tak blízko slunci, jak jen to jde. Hrozny také berou z vinohradů Mendelovy univerzity, se kterou úzce spolupracují.

Pro návštěvníky, kteří by rádi  místo vína i jiný nápoj, bude k dispozici pivo z pivovaru Berounský medvěd. Pivo vyrábějí spodním kvašením z tradičních surovin: pitné vody, ječného sladu, hlávkového chmele a pivovarských kvasnic.

K ochutnání bude jedinečná kolumbijská káva ARHUACOS. Nadační fond ARHUACOS tuto kávu kupuje ze dvou důvodů:  Pomáhá tak místním indiánům a zlepšuje jejich špatnou ekonomiku a dále proto, že tato káva je 100% arabika v bio kvalitě, pěstovaná šetrně bez techniky s velkou ohleduplností k Matce přírodě. 

 

Ve vile bude možné zhlédnout výstavu Lombardští architekti a barokní stavby ve Středočeském kraji. Výstava o dílech lombardských architektů v barokní Praze a Čechách.

FB akce: https://www.facebook.com/events/692871344636313/

Komorní vinobraní bude probíhat ve venkovních prostorách Trmalovy vily, otevřeno bude od 14 hodin. Dodrženy budou platné hygienické podmínky.  Degustační lístky se prodávají na místě, vstupné je dobrovolné.

You may also like...

1 Response

  1. 24.3.2021

    […] detoxy, státní svátky s prodlouženými víkendy a vinobraní, na Jiřáku festivaly či pravidelné trhy. A před Vánocemi zase […]