Třešňobraní v Trmalově vile

(Praha) Dnes v 15 hodin začalo v Trmalově vile Třešňobraní. Návštěvníci mají po vstupu do vily možnost ochutnat z již napečených třešňových dobrot, dobrovolníci šli trhat třešně pro další vaření. Litý kynutý koláč byl obzvlášť dobrý, proto přikládáme i recept.

V 15.30 vystoupily děti ze Základní školy Jakutská se zajímavým písničkovým programem. Děti zahrály pěkné skladby na flétny, zazpívaly české písničky a jednu skladbu od zpěvačky Lady Gaga. 

Po hudebním vystoupení se dále trhají třešně, připravuje se na vaření marmelády. Přicházejí další návštěvníci a zapojují se do třešňobraní. Začínají se podávat domácí třešňové knedlíky. 

O další kulturní zážitek se postaraly děti ze Základní umělecké školy Olešská s klavírním doprovodem Josefiny Lecianové.

Třešně jsou vypeckovány, rozmixovány, připraveny na vaření marmelády. Mixují děti i dospělí, každá pomoc je vítána. Podávají se třešňové knedlíky, po kterých jak se říká „se jen zapráší„.

Kdo má zájem, může si domů odnést bylinky ze zdejší zahrádky, levanduli, šalvěj, mátu a jiné. Místní šikovné asistentky rády pomohou s natrháním bylinek.

Co říci závěrem … bylo to příjemné sladké odpoledne a budeme se těšit na další.

Foto: Petr Brodecký

You may also like...