Tržby sdílených aut za letní sezónu meziročně vzrostly o 72 procent

Rekordní meziroční růst tržeb hlásí za léto 2022 společnost CAR4WAY, největší carsharingová firma v ČR. „Tržby za letní sezónu nám meziročně vzrostly o 72 procent, v Brně pak téměř o 100 procent,“ uvedl David Pála, marketingový ředitel společnosti Louda, která je vlastníkem CAR4WAY.

„Počet uživatelů nám meziročně vzrostl o polovinu, lákaly je hlavně jednodenní výlety po České republice nebo prodloužené víkendy v oblíbených dovolenkových destinacích v Rakousku, Chorvatsku a Itálii,“ dodal David Pála.

Rekordní zájem byl také o carsharingové vozy na pražském letišti Václava Havla, počet uživatelů, kteří využili sdílené auto k cestě na letiště, vzrostl o 170 %.

„Tato nová čísla od největší carharingové společnosti potvrzují celoevropský růst zájmu o sdílené automobily. V současnosti se už řadě uživatelů nevyplatí provozovat vlastní starší auto a radši využívají nové a ekologické sdílené vozy,“ dodal předseda Asociace českého carsharingu Roman Filip.  

Hlavní přínosy carsharingu:

  1. Vozy jsou pro připraveny non-stop po celé Praze i Brně v docházkové vzdálenosti.
  2. Mohu vůz odstavit nebo vyzvednout i v modrých zónách vyhrazeného parkování.
  3. Pohonné hmoty i pojištění jsou v ceně půjčovného.
  4. Široká nabídka sdílených vozů nahrazuje potřebu druhého vozu do rodiny.
  5. S vyhledáním a odemčením nejbližšího volného vozu mi pomůže přehledná aplikace v mobilu.

Společnost CAR4WAY je největší carsharingová společnost s novými vozy v České republice. Je součástí LOUDA holdingu, ryze české společnosti, která je největším prodejcem vozů ŠKODA a HYUNDAI v ČR a velkým prodejcem vozů dalších 10 značek. 

You may also like...