Udržitelné bungalovy v brazilské džungli se skly od Guardian Glass

Současné architektonické trendy určuje touha po energeticky úsporných domech s minimalistickým vzhledem a důrazem na spojení s přírodou. Projekt Altar Prainha je komplex ekologických rekreačních domů zasazených do malebného a klidného prostředí ve městě Joanópolis v brazilském státě São Paulo.

Ekologické domky se nachází na úpatí hor Mantiqueira, tam kde se civilizace protíná s brazilskou divočinou. Domy jsou vybaveny vlastním solárním systémem, čističkou odpadních vod a pro jejich výstavbu bylo použito dřevo ze znovuzalesněných pralesů.


Zdi domů jsou téměř celé prosklené, což zajišťuje dostatek denního světla. Architekt zvolil tepelně izolační sklo Guardian ClimaGuard® Sunlight pro kombinaci jeho praktických výhod a vylepšených vlastností, včetně zvýšené chemické a mechanické odolnosti, tepelné izolace a protisluneční ochrany, které hostům zpříjemňují pobyt a zajišťují pohodlí po celý rok. Průhledné sklo neutrálního vzhledu nabízí volný, ničím nerušený výhled, což pomáhá dotvářet atmosféru ze všech stran domu a propojuje vnitřní prostory s přírodou.

Guardian Glass, hlavní obchodní jednotka společnosti Guardian Industries, je v celosvětovém měřítku jedním z největších producentů výrobků z plaveného, pokoveného a zpracovávaného skla. Ve svých 26 závodech na výrobu plaveného skla po celém světě vyrábí společnost Guardian Glass vysoce kvalitní sklo k použití v exteriéru (jak komerčních, tak i rezidenčních budov) a na interiérové architektonické aplikace, pro dopravu a technické výrobky.

You may also like...