Unikátní český projekt digitální vizitky Face wallet

Český projekt digitální vizitky,  který vznikl před lety na doméně  www.facewallet.com vstupuje do další fáze.  Již v době spuštění projektu jeho tvůrci avizovali, že přijde další rozšíření. Nyní k vizitce přidávají digitální peněženku, ve které je možné bezpečně uložit bitcoiny a security tokeny. Unikátní na celém projektu je, že peněženka Face wallet je připravena na obchodování s měnou LibraCoin, kterou se chystá uvést na trh Facebook.

Společnost Facebook odstraňuje překážky a dokončuje legislativní procesy  pro uvedení měny na trh. Podle dostupných zpráv má být Libra coin platební token krytý košem fiat měn a vládních dluhopisů.

Nová digitální měna vyvinutá Facebookem nejvíce připomíná Special drawing rights (SDR) Mezinárodního měnového fondu. SDR jsou účetní jednotkou členských zemí MMF, jednotka je váženým průměrem podkladových měn (USD, EUR, RMB, JPY, GBP). Zatímco SDR jsou dostupné pouze vládám členských zemí, Libra coin usiluje o to být globálně dostupnou digitální měnou pro běžné lidi. 

Digitální peněženka Face wallet je teď připravena pro zpřístupnění a používání měny Libra pro širokou veřejnost. “Před mnoha lety, když se zrodila myšlenka Face wallet, jsme měli jen mlhavé představy o jejím plném využití. Nyní však s příchodem facebookového Libra coinu nachází služba Face wallet své plné využití. Chceme ji zpřístupnit po celém světě statisícům uživatelů,” uvedl zakladatel unikátní české služby Aleš Erbr.

Face walet je již několik let používaný mezi podnikateli jako digitální vizitka, kterou lze snadno vytvořit několikerým kliknutím myší. Stejně tak snadno lze nyní připojit k vizitce i digitální peněženku. Na vše stačí i mobilní telefon. Vizitku je možné předávat a sdílet pomocí e-mailu, QR kódem, SMS zprávou, vlastní URL adresou nebo na sociálních sítích. Výhodou je rychlé uložení vizitky, což ocení uživatelé při komunikaci.

Digitální vizitku lze ukládat jako homescreen ve vlastní aplikaci nebo jako vCard v kontaktech. Face wallet je rychlá webová a  mobilní aplikace, která bude postupně dostávat další rozšíření.

Pavel Fryml, šéfredaktor

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...