Uplynulo 100 let od narození muže, který rozpoznal talent Karla Gotta

Český rozhlas Dvojka připravil na středu 20. července speciální vysílání Ranní Dvojky s Daliborem Gondíkem věnované 100 letům od narození legendárního rozhlasáka, muzikanta a hudebního skladatele Karla Krautgartnera.

Talentovaný klarinetista a saxofonista byl průkopníkem swingu a jazzu u nás. Pod jeho vedením patřil Taneční orchestr Československého rozhlasu ke špičkovým evropským souborům. Stál také na začátku kariéry Karla Gotta, kdy i přes neúspěch v soutěži Hledáme nové talenty v roce 1958 rozpoznal jeho talent a umožnil mu tak odstartovat hvězdnou kariéru. Karel Krautgartner spolupracoval mimo jiné s Evou Pilarovou, Pavlínou Filipovskou, Václavem Hybšem, Jiřím Suchým, Vlastou Průchovou a mnohými dalšími osobnostmi československé hudební scény.


Dalibor Gondík
a Regina Květoňová oslaví toto výročí živým vysíláním přímo z legendárního karlínského Studia A Českého rozhlasu a zavzpomínají na jeho život a tvorbu. V Ranní Dvojce se mohou posluchači od 6:00 do 8:30 těšit na největší hity, na kterých se podílel. Ty zazní exkluzivně z dobové techniky a gramofonových desek. Ve vysílání Dvojky tak zaznějí nezapomenutelné evergreeny jako Den je krásný v podání Karla Gotta a Jany Petrů, Dva modré balónky Josefa Zímy, Je po dešti Judity Čeřovské nebo Krásná neznámá Petra Jandy. Právě pod těmito hity je totiž Karel Krautgartner spoluautorsky podepsán.

Ve vysílání na svého kolegu zavzpomínají také Václav Hybš, Petr Janda, Josef Zíma, Jiří Suchý nebo Laco Déczi. Speciálním hostem pak bude herec a moderátor Nočního Mikrofóra Vasil Fridrich, díky jehož hlasu ožijí úryvky rozhovorů uveřejněných v 60. letech v časopise Melodie.

You may also like...