V Nakladatelství MF vychází kniha Jmenuju se Tomáš, příběh života Tomáše Holého

V neděli 8. března si připomeneme 30 let od předčasného úmrtí skvělého dětského herce Tomáše Holého. K této příležitosti vydává nakladatelství Mladá fronta knihu Jmenuju se Tomáš, kterou napsal Tomášův kamarád Ota Kars.

Tato knížka se snaží stručně zrekonstruovat skutečný příběh života Tomáše Holého, nahlížený různými blízkými lidmi ze všech zásadních období jeho života z rozdílných úhlů. Obsahuje jen ověřená fakta, která se nejeví být jen pouhou zábavnou historkou, jež se mohla odehrát i jinak. Neuvádí samozřejmě ani věci intimní a snaží se, aby Tomášův život nevyzněl jako jedna velká jízda (což zcela určitě nebyl), ale zároveň některé typické příhody a detaily zmiňuje právě proto, aby tento srdečný, upřímný a otevřený kluk a mladý muž byl v této knize skutečným člověkem a Tomášem, nikoliv slavnou hvězdou či neskutečným svatým.

Kniha získala v roce 2018 ocenění Magnesia Litera v kategorii Kosmas cena čtenářů. Tomášem Holým je také inspirována jedna z postav další knihy Oty Karse, románu z 80. let s názvem Spratci

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...