V pokojíčku pro školáka udělejte místo i pro tiskárnu

Chystáte pokojíček pro školáka nebo studenta? Připravte místečko i pro techniku. K povinné školní docházce už dnes musí mít školák i notebook a tiskárnu, pro tisk domácích úkolů, slovníčků, nebo i projektů. Tiskárna sice může stát na stole v dětském pokoji, ale poslouží klidně celé rodině. A zkuste se zamyslet, zda by se vám doma nehodila i kopírka nebo skener. Všechny tři mouchy můžete vyřešit jednou ranou. Podle čeho tedy vybírat tiskárnu pro školáka?

První, co zvažte, je, jak často se bude tisknout. Pokud inkoustová tiskárna zahálí déle než měsíc, náplň v ní zasychá. Pak je lepší koupit spíše tiskárnu laserovou, jako je řada i-Sensys. Krom toho, že této řadě delší prázdniny neublíží, dá se ovládat i pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. Kompaktní i-Sensys LBP6030B stojí už od 2500 Kč, je tichá, energeticky nenáročná a první stránku vytiskne už za necelých 8 sekund od zapnutí.

Jakmile jednou doma tiskárna bude, uvidíte, že ji využijí i ostatní, dojde i na omalovánky, fotky, skenování nebo kopírování. Pak tedy doporučujeme poohlédnout se po barevné multifunkční tiskárně. Inkoustová třeba Canon PIXMA TS3150 stojí už 1100 Kč. A jakmile vám na stole přistane školní týmový projekt, možnost tisku ve velikosti A3 u tiskáren Canon PIXMA TS9550, jako když najdete.

Canon PIXMA G640

A pro teenagera? Možná miluje fotky a design. Canon PIXMA G540 a G640 tisknou levně nejen klasické dokumenty, ale i fotky – a to klidně i na trička. Fotografie jsou díky použití šesti inkoustů vysoce kontrastní s hlubokými a prokreslenými stíny a sytými tóny.

Jedna tiskárna nebude stačit. Cool tiskárna by měla umět i čtvercové fotografie, které navíc může ozdobit originálním designem i motivačními vzkazy. Vejde se do každé kabelky i batohu, a i na výletu vytisknete oblíbené čtvercové snímky přímo z chytrého telefonu (iOS/Android) nebo tabletu. Tiskárna Canon Selphy Square QX10 přitom nepotřebuje inkoustové kazety ani podavač papíru a dokáže tisknout suché, vysoce kvalitní snímky během neuvěřitelných 43 sekund. Čtvercový fotografický papír Canon XS-20L se samolepicí zadní stranou (v prodeji zvlášť) má navíc okraje, na které lze ručně připisovat poznámky, a docílit tak nostalgického retro dojmu. Rozmazání, vlhkosti, nečistot se bát nemusíte, fotky mají ochrannou vrstvu, dokonce je nelze ani roztrhnout.

You may also like...