V pražském kině Bio Oko představí iShorts největší talenty českých filmových škol

Čtyři krátkometrážní studentské snímky se ve středu 28. července představí veřejnosti v pražském kině Bio Oko v rámci akce iShorts. Promítání bude zahájeno ve 20:30 a během hodiny a půl se návštěvníci seznámí s filmovou produkcí mladých talentů, jejichž filmy sbírají úspěchy v Česku i zahraničí.

Nejvýraznější stopu z promítaných snímků za sebou dosud zanechal krátký film Adama Martince (FAMU) Anatomie českého odpoledne, který letos senzačně bodoval na cenách Českého lva – získal lva v kategorii Krátký film a Cenu Magnesia za nejlepší studentský film.  

Po projekci snímků proběhne hlasování diváku v sále a vítězný režisér získá tolik litrů minerální vody Magnesia, kolik sám váží.

Promítané snímky 

ANATOMIE ČESKÉHO ODPOLEDNE (FAMU)

Režie: Adam Martinec 
Producent: FAMU, Breathless Films
Hrají: Jakub Špalek, Simona Peková, Jiří Šeda, Matouš Borecký, Adam Kyznar 
Rok výroby: 2020 

Během parného letního odpoledne se u vody ztratí dva chlapci. Jejich zmizení nám ukazuje, kým jsme tváří v tvář naší lidskosti.

BONACHA (FAMO)

Režie: Jan A. Václav
Producent: FAMO
Hrají: Jiří Kalužný, Petr Franěk, Pavel Marek, Rostislav Pastorek, Pjeer Van Eck, Lukáš Venclík
Rok výroby: 2019 

Film o čtyřech kamarádech a třech chajdách.

PRE ČISTÉ SVEDOMIE (VŠMU)

Režie: Matúš Ryšan
Producent: VŠMU 
Hrají: Viktória Petrášová, Dominika Morávková, Daniel Žulčák, Matej Babej, Anton Šulík
Rok výroby: 2020 

Mladá státní úřednice Kristína se rozhodne nahlásit tunelování státních peněz na ministerstvu. Po svém činu bojuje s jeho následky a čelí izolaci ve svém nitru. 

BREAKTIME (UTB)

Režie: Martin Bystriansky
Producent: UTB
Hrají: Kristína Svarinská, Roman Čisár, Lamine Diene, Sára Belicová, Ivan Bystriansky
Rok výroby: 2020 

Mladá dívka Lory dostane díky nejnovější technologii virtuální reality příležitost, zavítat do nejtemnějších koutů svého podvědomí a bojovat proti stínům zapomenuté minulosti.

iShorts je neziskovou organizací, která se snaží propagovat krátké filmy společně s jejich autory. Hlavní aktivitou iShorts jsou pravidelné projekce nejzajímavějších zahraničních a českých krátkých filmů, které probíhají v několika městech v České republice a na Slovensku. Program každé projekce je sestaven na určité téma. Pravidelně divákům přináším krátké filmy z významných filmových festivalů, jako jsou: Cannes, Berlinale, Clermont-Ferrand, Sundance a mnoho dalších.

You may also like...