V pražských Holešovicích začala přeměna bývalé Tesly na moderní kancelářské prostory

Projekt UNIQ Tesla od developerské společnosti CRESCO REAL ESTATE vrací život klasické budově a přispěje k povznesení rychle se rozvíjející lokality české metropole. CRESCO REAL ESTATE je největším rezidenčním developerem na Slovensku. Jeho nejrozsáhlejším projektem je nová čtvrť Slunečnice v bratislavské Petržalce, kde bude do roku 2030 bydlet více než 21 tisíc lidí.

UNIQ Tesla je prvním projektem největšího slovenského rezidenčního developera v České republice, a právě vstupuje do etapy realizace. Budova se sedmi nadzemními a jedním podzemním podlažím přinese 11 tisíc čtverečních metrů celkové podlahové plochy.

Projekt UNIQ Tesla je navržen tak, aby přinesl inspirativní pracovní prostředí pro moderní profesionály, které podpoří jejich spokojenost a kreativitu. Právě originální firemní prostředí v živé lokalitě je jedním z efektivních způsobů oslovení talentovaných mladých lidí,“ říká Jan Krnáč, výkonný ředitel CRESCO REAL ESTATE.

Autorem návrhu je ateliér Bogle Architects, který stojí i za architekturou bratislavské butikové administrativní budovy UNIQ Staroměstská nebo prémiového bytového domu UNIQ Majakovského.

Kancelářská podlaží jsou navržena jako industriální otevřené prostory, přičemž přízemí se světlou výškou až 4,6 metru umožňuje ozvláštnit prostory o mezipatro. Standardní patra mají výšku až do 3,8 metru a plochu 1 463 m2. Na vrchním podlaží, které vznikne nástavbou, bude velká terasa s výhledem na okolí a město. Mohutné podzemní podlaží, které původně sloužilo jako kryt, poskytne vybavenost včetně místnosti pro kola, fitness se sprchami a šatnami.

Objekt centrály Tesly zůstal jedinou zachovanou budovou bývalé továrny. Nachází se ve čtvrti Holešovice, která se v Praze stala symbolem znovuzrození kreativní energie. Na bývalém průmyslovém předměstí se objekty továren, jatek či parních mlýnů mění na kanceláře, byty, studia a mísí se zde kreativní společnosti, mezinárodní reklamní agentury, mladá pracovní síla, trendové kavárny a restaurace a přední centra moderního umění.

CRESCO REAL ESTATE plánuje v druhé fázi projektu v areálu Tesly stavět i byty. Kromě toho developer zmodernizuje další administrativní budovu v Holešovicích – Metropolitan s celkovou pronajímatelnou plochou 4 500 čtverečních metrů a stovkou parkovacích míst. „Budovu plánujeme modernizovat na atraktivní kancelářské prostory v živé a strategicky důležité lokalitě v Praze. Chceme tak reagovat na požadavky trhu na inovativní prostory za dostupné ceny,“ dodává Ján Krnáč.

You may also like...