Valtické vinné trhy 2022: Milovníci vín se sjeli na nejstarší výstavu vín v ČR

Ochutnat skvělá vína oceněná v soutěži měli příležitost milovníci vín na Valtických vinných trzích 2022, Wimbledonu mezi výstavami vín v České republice. Do reprezentativních prostor jízdárny a dvora zámku ve Valticích dorazilo za lahodnými víny téměř čtyři tisíce návštěvníků. Akci pořádala společnost Valtické vinné trhy ve spolupráci se Střední vinařskou školou ve Valticích.

Na všechny, kdo 6. a 7. května vyrazil do Valtic na již 55. ročník tohoto svátku vín a nejstarší vinařské přehlídky, opět čekal velmi nabitý program. K ochutnání bylo přes 800 vzorků od cca 150 vinařů z České republiky, Slovenska, Rakouska, ale i ze zámořských vinařských zemí a vinařů z jižní polokoule, které před výstavou hodnotili v rámci soutěže profesionální degustátoři.  

„Nejenom za nás za pořadatele, ale i za vinaře, kteří se vinných trhů účastnili si troufám říct, že se letošní ročník mimořádné vydařil. Po dvouleté pauze šlo opět o akci s tisícovkami milovníků vína, která dodá vždy vynikající společenskou atmosféru. Jakkoli by se to ze zpráv ne vždy zdálo, zde se začíná život pomalu vracet k normálu, což si všichni přejeme,“ sdělil za pořadatele David Šťastný ze společnosti Valtické vinné trhy.

V pátek se uskutečnila dražba dvou vín, v minulosti oceněných titulem šampiona. Výtěžek z této dražby spolu s příspěvkem od partnerů, sponzorů i návštěvníci v celkové výši 54 tisíc korun bude věnován Dětskému kardiocentru v Motole v rámci Národního dne vína a zdraví a projektu „vinaři jsou srdcaři“. V loňském šel na pomoc tornádem poškozeným obcím. V sobotu pak došlo na tradiční pokus o nejpočetnější řetězový přípitek vínem, který dosáhl hodnoty 410 přiťuknutí. Sobotní večer pak zdobil hudební program cimbálových muzik a tradiční kapela The Teachers.

Ocenění šampióna bílých vín si letos odneslo Veltlínské zelené 2019, výběr z hroznů z vinařství Mikrosvín Mikulov, šampiona červených pak Merlot 2020, výběr z hroznů z vinařství Moravíno Valtice. Šampionem zahraničních vín se stalo víno – Rizlink Rýnský 2019 od Zámockého vinárstva Pezinok.

Valtické vinné trhy se konají pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly, města Valtice a Břeclavi, Jihomoravského kraje a za podpory Vinařského fondu a dalších významných partnerů. Pořadatelé už začínají připravovat další ročník, který proběhne ve dnech 5. a 6. května.

You may also like...