Vánoce v Divadle S+H a také 100 narozeniny pana Spejbla

Velmi úspěšný rok pro Divadlo Spejbla a Hurvínka je u konce, a proto chceme představit plány a přání do roku následujícího spolu se známými osobnostmi, které se v tomto roce staly kmotry dvou nových CD. Mezi nejvýznamnější nadcházející akce bezpochyby patří oslavy 100. narozenin pana Spejbla, v jejichž znamení se ponese celý rok 2020.

Nejen Štědrý den u Spejblů
Hledáte inspiraci, kam pro originální vánoční dárky? Vyrazte do Divadla Spejbla a Hurvínka! Ať už zhlédnout některé z vánočních představení, které vás naplní adventní atmosférou, nebo právě pro opravdu jedinečné a nevšední vánoční dárky. Darujte zážitek se Spejblem a Hurvínkem, na tento dárek se prášit nebude. Takovým vánočním dárkem se mohou stát dárkové vstupenky na některé z představení pro děti nebo pro dospělé. Udělají radost hned dvakrát – poprvé pod stromečkem a podruhé při sledování některého ze třinácti titulů, které jen za první pololetí roku 2020 bude Divadlo Spejbla a Hurvínka uvádět. Na své si přijdou jak děti, tak i dospělí návštěvníci. Není nic jednoduššího, než se zastavit v pokladně divadla, a originální dárek je na světě.

Adventní čas má specifické kouzlo i pro Spejbla s Hurvínkem
„Vánoce jsou obdobím, které máme v divadle nejraději, ale je pro nás i nejvíce náročné.   O víkendech míváme tři představení denně a naši loutkoherci by mohli vyprávět o bolavých zádech. Nicméně nadšené dětské publikum, smích a potlesk jsou nám velkou satisfakcí. Abychom si pohádkovou atmosféru Vánoc užili co nejdéle, hrajeme i mezi svátky. Chtěla bych všem našim divákům a fanouškům popřát jejich krásné prožití a vše nejlepší do nového roku 2020, už teď se mohou těšit na oslavy stých narozenin pana Spejbla,“ uvedla Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka.

Divadlo S+H má mnoho slavných fanoušků a ti posílají vánoční a novoroční přání nejen celému divadlu, ale i všem jeho příznivcům

Lejla Abbasová (herečka, moderátorka):Milý Spejble a Hurvínku, Vánoce jsou tady, a jak jsem slyšela, tentokrát jste si pro Ježíška připravili spoustu dárků! Takže doufám, že se za vámi staví včas, aby tu vaši nadílku stačil přinést dětem pod stromeček! A věřím, že za vaši štědrost bude štědrý i k vám! Šťastné a veselé, Spejble a Hurvínku!

Alice Bendová (herečka): Spejbl a Hurvínek mě provázeli celé dětství a já se teď snažím to stejné dopřát i mým dětem. Chodíme do divadla nejen na představení pro děti, ale i pro dospělé. Proto přeji Spejblovi a Hurvínkovi do nového roku spoustu úžasných představení a věrné diváky!“

Štěpánka Duchková (moderátorka): Do nového roku přeji Divadlu Spejbla a Hurvínka mnoho tak spokojených diváků, jakými jsme my. Moc rádi do Divadla S+H chodíme a určitě budeme i v roce příštím. Moji kluci by nejraději viděli představení Spejbl versus Drákula, protože jsou aktuálně velcí příznivci hororů. To je ale, bohužel, představení pro dospělé. Proto zatím raději zvolíme Hurvínkovu cestu do Tramtárie.“

Andrea Kalivodová (operní pěvkyně): „Milý Spejble, milý Hurvínku, milá Máničko, děkuji vám za všechnu radost, kterou rozdáváte našim dětem už tolik let. Máme vás rádi, stejně, jako ty, kteří vám dávají život, duši, hlas, pohyb a přejeme vám všem ty nekrásnější vánoční svátky. Věřte, že u hodně stromečků, v hodně rodinách budete i o Vánocích rozdávat radost v podobě úžasných scének, vyprávění a čtení pohádek. Přeji vám i nám všem do celého nového roku 2020, abyste dál s takovým elánem, vtipem a nadšením šířili dětskou radost a štěstí. To je vedle zdraví to nejcennější, co dětem můžete dát. Vaše Andrea Tögel Kalivodová“

Lucie Vondráčková (herečka a zpěvačka): „Ráda bych v předvánočním shonu přichystala příjemné zastavení pro mou rodinu na představení Štědrý den u Spejblů a to bych přála i všem lidem, aby se dokázali zastavit a prožít Vánoce v klidu a pohodě. Divadlu Spejbla a Hurvínka pak přeji plné divadlo a do nového roku spoustu nových premiér, humoru a energii rozdávat smích a pohodu!“

Pan Spejbl slaví
Neuvěřitelných 100 let v roce 2020 oslaví pan Josef Spejbl a divadlo mu přichystalo k tomuto výročí řadu zajímavých projektů. Na svátek pana Josefa Spejbla 19. března 2020 přivítá své první členy klub Hurvajz, což bude zážitkový klub pro fanoušky Divadla S+H. Součástí Klubu budou tematická odpoledne, kde bude možné setkat se s loutkoherci divadla, užít si komentovanou prohlídku zákulisí nebo si zhotovit společnou fotografii s dřevěnými hrdiny tohoto divadla. První setkání je naplánováno na první červnovou sobotu. Klub Hurvajz nabídne i pravidelné informace o tom, co se děje na jevišti i v zákulisí v pravidelném měsíčním zpravodaji, pozvánky na tiskové konference nebo také možnost přednostní účasti v kurzu loutkového divadla.

Chcete nahlédnout za oponu? Den otevřených dveří je tu pro vás
Za oponu této legendární loutkové scény se všichni fanoušci Spejbla a Hurvínka dostanou také díky prvnímu Dni otevřených dveří, a to 10. května. Návštěvníci budou mít díky bohatému programu možnost spatřit to, co běžnému divákovi zůstává během představení skryto.

To tu ještě nebylo – mimi představení
Úplnou novinkou se pak stane uvedení hry pro nejmladší publikum od 1 do 3 let. Na takto malé fanoušky cílí Divadlo Spejbla a Hurvínka poprvé a stane se tak 12. června při premiéře hry Janky Ryšánek-Schmiedtové Žeryčku, hop!

Třešničkou na dortu pana Spejbla se pak stane chystaná výstava ve Ville Pellé s názvem „SPEJBL 100“.
Ojedinělá výstava bude sledovat zrod a stoletý vývoj tohoto klauna v dřevácích. Kromě loutek a scénografických prvků budou k dispozici dnes již vzácné archivní materiály. Výstavu spojí jednotná příběhová linie, která formou Spejblova deníku přiblíží jeho divadelní život a provede diváky po výstavě. Připravena je i řada doprovodných programů nejen pro děti, počítá se s loutkohereckou dílnou, s interaktivní expozicí a v neposlední řadě se výstava bude panu Spejblovi věnovat i z hlediska výtvarného. Výstava proběhne v termínu od 1. prosince 2020 až 21. února 2021.

Foto: Martin Kubica

You may also like...