Ve čtvrtek proběhne v Galerii Harfa virtuální závod L’Etape na platformě ROUVY

Ani zimní měsíce nebrání díky moderním technologiím milovníkům cyklistiky v jejich koníčku. Již zítra se od 10 – 18 hod uskuteční v nákupním centru Galerie Harfa virtuální cyklistický závod L’Etape 2022 na světové mobilní platformě virtuálních tréninků ROUVY.

Zájemci všech věkových kategorií si mohou v pátek vyzkoušet část trasy závodu L’Etape Czech Republic by Tour de France, registrovat se lze on-line zde. „Leden je pro naši platformu ROUVY díky množství závodů a akcí velmi perný měsíc, máme ale obrovskou radost z přízně fanoušků a uděláme vše proto, aby si své jízdy vychutnali na maximum. Pomyslnou třešničkou na dortu bude přímo na Harfě závod cyklistických hvězd v čele s profíky Jánem Svoradou, Jiřím Ježkem a Petrem Benčíkem. K on-line přenosu se pak připojí i Daniel Turek, vítěz loňské premiéry L’Etape Czech Republic – zájemci se tak mají opravdu na co těšit,” uvedl Petr Samek, CEO ROUVY.

Start virtuálního závodu s českými cyklistickými hvězdami je naplánovaný na 17:30, předcházet mu bude společná autogramiáda. Celým programem a zároveň přímým přenosem, který poběží na facebookových stránkách L’Etape Czech Republic a Rouvy, bude provázet Tomáš Jílek,“ uvádí Přemysl Novák, organizátor z pořádající agentury Petr Čech Sport.

Pro mě osobně to bude velká premiéra. Upřímně moje kondice v tuto chvíli není na úrovni, abych si mohl dovolit závodit v nějakém dramatickém tempu. To by mě velmi pravděpodobně odrovnalo na pár dnů. Proto vše vezmu jako zkušenost,“ řekl Ján Svorada, vítěz tří etap Tour de France, včetně té nejslavnější výhry v Paříži pod Vítězným obloukem a přidává své vzpomínky na používání trenažéru: „Nic jiného než využívání trenažéru nám v našich klimatických podmínkách během zimních měsíců nezbývalo. Dříve nic jako virtuální prostředí, kde si člověk může vybrat konkrétní kopec ze závodů, neexistovalo. Bylo možné přidávat zátěž a simulovat kopce, takže jsem většinou sledoval filmy a sám si na stopkách hlídal intervaly. Teď je to samozřejmě atraktivnější a výrazně zajímavější aktivita.“

Pro ty, kteří nemohou dorazit, je připraven i živý stream z akce na ROUVY Youtube Channel, další informace jsou k dispozici zde: Etape Facebook page. Fanoušci se na místě mohou těšit i na zajímavou sportovní výzvu – v rámci celodenní akce ‚Beat the Best‘ si každý může vyzkoušet virtuální jízdu na kole. S 900metrovým sprintovým úsekem se tři nejrychlejší mohou těšit i na skvělé cyklistické ceny.

Trenažery budou všem zájemcům k dispozici již od 10:00.

You may also like...