Ve čtvrtek uvede Flamenco De Sofa stoupající hvězdu flameka a držitele Grammy Nina de los Reyes

Flamenco De Sofa – on-line festival na podporu španělských flamencových legend je v plném proudu. Jako třetí vystoupení uvede tento čtvrtek 18. června rychle stoupající hvězdu současného flamenka Nina de los Reyes s jeho nejnovějším představením Tierra / Země. Nino vůbec první tanečník v historii získal letos cenu Grammy, a to za spolupráci na albu hudebníka Chick Corea and The The Spanish Heart Band. Pro diváky Flamenco De Sofa si připravil dramatické př edstavení, které klade důraz na poezii jako katalyzátor emocí. První stream Tierra začne v rámci Flamenco De Sofa 18. 6. od 19 hodin a k vidění bude zdarma na webových a facebookových stránkách festivalu do středy 24. června. V tomto termínu mohou také diváci přispívat souboru Nina de los Reyes do virtuálního „klobouku“ libovolnou částkou. Nadšení zájemci tak mohou z pohodlí domova sledovat představení světové úrovně a zároveň finančně podpořit umělce, kteří pocházejí z jedné z nejvíce zasažené země pandemií.

V České republice se velice rychle aktivovala umělecká scéna a kulturní život se na čas přenesl do online světa. Teď tyto zkušenosti chceme nabídnout Španělsku, kde to takto příliš nefunguje. Chceme podpořit klenot španělské kultury, který pronikl do celého světa a ten si ho zamiloval,“ říká ředitelka festivalu Karol Martincová. Během minuty se zájemci mohou z pohodlí svého domova přenést do sluncem zalité kolébky flamenka Anadalusie, kde načerpají energii a vášeň, kterou tato svébytná hudebně-taneční kultura nabízí. Diváci mohou představení zhlédnout zdarma, a přitom přispět dobrovolnou částkou pro konkrétní soubor či umělce. Flamenco De Sofa už nabídlo představení sevillského virtuózního tanečníka Davida Péreze a špičkovou tanečnici Karime Amayu.

Další čtvrtek večer 25. 6. se představí tanečník Antonio Molina “El Choro” s představením Aviso: Bayles de Jitanos. První červencový čtvrtek 2. 7. uvidí diváci dechberoucí představení Muy Especial jedné z nejslavnějších španělských tanečnic současné flamenkové scény La Monety, která vystoupila v roce 2017 v Praze na Dni flamenka. 9. 7. je v programu festivalu Flamenko De Sofa špičkový tanečník Pol Vaquero s představením Antojo a o týden později 16. 7. se představí tanečník Adrián Santana v představení Simbiosis. Dva měsíce plné flamenka uzavře 23. 7. Mónica Fernández s představením Comadre, které otevírá divákům cestu do nejhlubších koutů taneční i lidské duše.

 On-line stream bude zveřejněn stránkách festivalu: www.flamencodesofa.com
na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=vDZqYxaGRHo
na facebookovém profilu https://www.facebook.com/FlamencoDeSofa/ vždy ve čtvrtek v 19 hodin a bude ke zhlédnutí do středy dalšího týdne. Finance vybrané za jednotlivé koncerty budou poslány do Španělska jednotlivým souborům a rozděleny mezi účinkující, kteří vystupují na nahrávkách.

Den flamenka již pět let přináší na pár dní do podzimní Prahy vášnivou i radostnou atmosféru španělské fiesty. Přidává se tak k celosvětovým oslavám Mezinárodního Dne flameka, který byl ustanoven na 16. listopadu, kdy bylo flamenko v roce 2010 zapsáno na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Vždy v listopadu festival po čtyři dny představuje v Praze ty nejzářivější flamenkové hvězdy, které plní prestižní sály nejen doma ve Španělsku. Program přináší jak koncerty či taneční představení tak workshopy, výstavy, bazar či pravou flamenkovou fiestu. Letošní VI. ročník by se měl uskutečnit od 19. do 22. listopadu 2020.

Partneři:

  • Velvyslanectví Španělska v České republice
  • Fiesta flamenca
  • Hispánsko-česká obchodní komora
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...