Ve Staré Boleslavi vznikne rezidenční komplex inspirovaný skandinávským stylem bydlení

Brandýs nad Labem – Stará Boleslav získá v brzké době novou čtvrť rezidenčních bytových domů inspirovanou severským stylem bydlení. Za projektem Na Mariánské cestě stojí developerská společnost DOMOPLAN. Celý projekt nabídne 321 bytových jednotek. Poznávacím znamením projektu je inspirace skandinávským životním stylem s důrazem na architektonické provedení, komunitní život a ekologii. Součástí projektu bude i mateřská školka, sauny, sportovní hřiště, workout zóna, grillpointy a komunitní zahrada. Dokončení 1. etapy je naplánované na druhou polovinu 2024, celková hodnota projektu přesáhne dvě miliardy korun. 

Z Prahy do Staré Boleslavi vede historická Mariánská poutní cesta, na jejím konci právě vzniká nový rezidenční areál. “Lidé v dnešní době hledají nové možnosti, jak skloubit práci a rodinu, bydlet ve městě, ale zároveň být na dosah přírodě. Projekt nabídne kvalitní a klidné bydlení s propracovanou architekturou, velkým množstvím zeleně a širokou dostupností služeb jen pár kilometrů od Prahy,” říká Tomáš Vavřík, majitel a zakladatel společnosti DOMOPLAN.

Stavba bude probíhat ve dvou etapách, celkově potrvá necelé tři roky. První etapa bude zahájena začátkem příštího roku a měla by být dokončena ve třetím čtvrtletí roku 2024. Druhá etapa se spustí příští rok na podzim, s dokončením se počítá v prvním čtvrtletí roku 2025.

Kousek Skandinávie pár kilometrů od Prahy

Rezidence Na Mariánské cestě vyroste na jižním okraji města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, a nabídne kvalitní zázemí v 321 bytech různých dispozic od menších studií až po rozsáhlé rodinné apartmány. Architekti v projektu využívají také takzvaný koncept flexi bytů, kdy si rezidenti mohou u vybraných jednotek změnit dispoziční řešení (například příčkou rozdělit byt na více místností,  a nebo vytvořit velký otevřený prostor). Každý byt má k dispozici vlastní lodžii s květníky, které zahradní architekti plánují osázet zdraví prospěšnými rakytníky.

Tvůrci čerpali inspiraci ze skandinávských projektů s důrazem na funkčnost a jednoduchost, což se odráží i v konceptu interiérů. “Areál Na Mariánské cestě byl navržen tak, aby respektoval charakter parcely a okolní zástavby, a zároveň v rezidenci navodil intimitu a lidské měřítko. Na pozemku o velikosti 4,6 ha vyroste osm čtyřpodlažních bytových domů s třemi nadzemními bytovými podlažími a jedním podzemním garážovým a technickým podlažím. Ve snaze o maximální proslunění navržených dispozic jsou fasády řešeny ve formě dynamicky se střídajících lodžií a francouzských oken,” říká Dagmar Zvoníčková ze Studio Identity Design.

Mateřská školka ve spolupráci s městem

Společnost DOMOPLAN na základě Plánovací smlouvy s městem vybuduje pro město mateřskou školku v bezprostřední blízkosti nově budovaného areálu. Školka bude sloužit všem obyvatelům města a její dokončení plánuje společnost na konec roku 2023. “Návrh školky bude designově navazovat na celý projekt a měl by odpovídat duchu místa,” přibližuje architektonické pojetí Josef Molnár, hlavní manažer projektu Na Mariánské cestě. Bude se jednat o jednopodlažní dvojtřídku o zastavěné výměře 442 m2. Hodnota školky, vč. oplocení je v tuto chvíli 13 milion korun (bez DPH). “Máme radost, že místo tímto způsobem ještě více ožije a přinese další benefity místním obyvatelům,” doplňuje Molnár.

Sport i relax ve vnitrobloku

Inspirace skandinávským stylem života prochází napříč celým projektem a výrazně se projevuje i v podobě otevřeného, parkově upraveného vnitrobloku. Kromě velkého množství zeleně v něm rezidenti naleznou i dvě funkční jezírka s upraveným molem nabízející široké spektrum příležitostí k odpočinku a zábavě. “Exteriérové úpravy inspirované skandinávským designem, čistotou, přírodním charakterem a důrazem na pohodu a klidné vyžití jsou pro nás jako tvůrce příjemným osvěžením. Projekt samotný nám dává možnost do kontextu naší krajiny zasadit inspiraci severskou přírodou s důrazem na ekologii, což samo o sobě představuje u podobných developerských projektů inovativní přístup. Hledáme rovnováhu mezi krásou a užitností, klademe důraz na trvalou udržitelnost a vztah k místu budoucího domova. To vše mícháme jako koktejl pro příjemný život v nové části města s parkovou úpravou budovanou pro současné i budoucí generace,” říkají k celému projektu zahradní architekti Kamila a Přemysl Krejčiříkovi.

Ve vnitrobloku navíc vyroste i dětský park, workoutová zóna nebo sportovní hřiště. “Jádrem řešeného území jsou centrálně umístěné vodní plochy, které se stanou centrem mezi-sousedské interakce. Zastřešujícím motivem tohoto projektu je inspirace skandinávskou životní filozofií, tzv. hygge. Ta se propsala nejen do zvolené materiálové palety plné přírodních materiálů, které navozují harmonickou a uklidňující atmosféru v celém komplexu, ale také v rámci navržených volnočasových zón a celkového pojetí,” popisuje Ivana Linderová ze Studio Identity Design.

Kromě sportovního vyžití ale rezidence nabídne širokou paletu možností pro odpočinek i setkávání se svými sousedy. V zeleném vnitrobloku vyroste množství odpočinkových zón, společných posezení a grill-pointů. Součástí projektu je také sauna s ochlazovacím jezírkem, plácek na jógu a komunitní zahrada.

DOMOPLAN je stoprocentní vlastník projektu a bude zajišťovat vše od technické dokumentace až po samotný prodej bytů. “Pro DOMOPLAN se jedná o důležitý strategický posun. Vedle projektů v Brně, Jeseníkách a Orlických horách se tak naše společnost rozšiřuje do celé České republiky,” doplňuje Tomáš Vavřík.

You may also like...