Veggie oslavuje život i v Kauflandu

Světový den vegetariánství slavíme 1. října a Den veganství o měsíc později – 1. listopadu. Nejstarší prameny o bezmasém stravování pocházejí ze starověké Indie a Řecka, v obou případech se jednalo o myšlenku neubližovat zvířatům. Rostlinná strava je jedním z největších současných trendů, oblíbené jsou zejména rostlinné alternativy masa a mléka. Důvodů je hned několik. Není to jen ohleduplný životní styl vegetariánů a veganů, ale například také zdravotní problémy jako intolerance laktózy, nebo jen odlehčení jídelníčku omezením spotřeby masa i mléka.

Kaufland nabízí širokou škálu veganských a vegetariánských produktů. Vlastní značku K-take it veggie uvedl na trh již v roce 2016 a sortiment neustále rozšiřuje. Většina produktů je v bio kvalitě, a navíc za skvělé ceny. Nabídka zahrnuje sójové, mandlové, ovesné nebo rýžové nápoje, jogurty, pomazánky i bezmasé uzeniny nebo hotová jídla. Kvalitu potvrzuje letošní vítězství rostlinných nápojů K-take it veggie ve Volbě spotřebitelů i další ocenění. Na www.kaufland.cz najdete mnoho veggie tipů i kuchařku. Podle ní můžete upéct třeba Špaldový závin s ovocem, nebo připravit Falafel K-take it veggie a k němu placičky z divoké rýže.

Alternativy mléčných výrobků

Rostlinné nápoje mají menší dopad na životní prostření. Ty pod značkou K-take it veggie jsou dokonce klimaticky neutrální. Navíc získávají různá produktová ocenění. Letos se celá řada K-take it veggie rostlinných nápojů stala nejlepší novinkou Volby spotřebitelů 2022. Jsou skvělá třeba do kávy. Ovesné mléko jí předá svoji sladkost, ale neovlivní její chut‘ jako například mléko mandlové. Také kokosové má výraznější chuť, navíc obsahuje vysoký podíl zdravých tuků a je husté, krémové.

Nyní dokonce existují speciální ovesné nápoje do kávy, které snadno napěníte do dokonalé kompaktní mikropěny. Novinka Ovesný nápoj K-take it veggie Barista je přirozeně bez lepku a bez laktózy, má nízký obsah tuku a cukrů a snadno jej napěníte. Prostě ideální pro kávové rituály.

Veggiegurt K-take it veggie je bio, bez přidaného cukru a výživovými hodnotami srovnatelný s běžnými jogurty. Navíc vychází nejlevněji – 500 gramů stojí 42,90 Kč. Je ideální na lahodné smoothie – stačí rozmixovat čerstvé ovoce, ovesné vločky a přidat lžičku medu případně čerstvou mátu.

Rostlinné alternativy smetany jsou skvělé na vaření i přípravu zdravějších dezertů. Některé pokrmy jejich extra jemnou chuť a konzistenci přímo vyžadují. A jakmile jednou vyzkoušíte, jak úžasně se s nimi pracuje, určitě to nebude vaše poslední kulinářská zkušenost. Privátní značka Kauflandu K-take it veggie nabízí hned 3 varianty – kokosovou, sójovou nebo ovesnou. 

Sójová alternativa smetany K-take it veggie se hodí téměř na vše, protože je neutrální. Využijete ji na omáčky, zahuštění polévek, do zapékaných pokrmů nebo nahradí klasickou smetanu v dezertech jako panna cotte či crème brûlée.

Rostlinné pomazánky

K snídani můžete vyzkoušet třeba jednu z lahodných rostlinných pomazánek K-take it veggie, například ananas-kari nebo rajčatovou s bazalkou, se zdravějším celozrnným pečivem.

You may also like...