Věnečky Janeček představují sezónní limitku s příchutí slaného karamelu

Cukrář Roman Janeček se ve svém boutique v pražské Pštrossově ulici nadále zaměřuje čistě na věnečky v miniverzi. Kromě čtyř standardních sladkých příchutí nyní přibyla podzimní limitovaná edice v podobě slaného karamelu. Novinka se na pultu poprvé objeví 12. září a dostupná bude do prosince, kdy ji vystřídá další, již vánoční limitka. 

Kousek za Národním divadlem najdete oázu elegance doprovázenou nejen sladkými minivěnečky z dílny Romana Janečka, ale také sklářským uměním Františka Jungvirta. Několik míst k posezení láká vychutnat si věnečky přímo v „chateau Janeček“, jak cukrář prostor s oblibou a nadsázkou rád nazývá. Věnečky tu vznikají v moderní odlehčené podobě, tedy v jednohubkové verzi o velikosti padesátikoruny a s polovinou cukru, než je v tradiční receptuře.

Aktuálně jsou k dostání čtyři stávající příchutě věnečků: máslový, čokoládový, pistáciový, který se stal mezi zákazníky bestsellerem, a citronový. Původně letní limitovaná edice, kterou Roman Janeček na přání hostů v nabídce prozatím ponechal. Nyní je doplní již pátá příchuť slaného karamelu. Korpus v barvě tmavého mahagonu kontrastně protíná světlý karamelový krém s jemným dotykem soli. Stejně jako ostatní věnečky je i tento polosladký. 


Dezert je jako stvořený do podzimních plískanic, kdy člověk netouží po ničem jiném, než se zachumlat pod deku se sklenkou vína nebo hrnkem čaje a dobrou knihou. Věneček s příchutí slaného karamelu je poslední tečkou pro navození toho správného hygge.

Věnečky je možné zakoupit i s sebou, a to v balení po 4, 8, 32 a 72 kusech. Skladba boxu je zcela v režii kupujícího. Větší počet věnečků doporučujeme zarezervovat předem.

Foto: Anna Postnikova

You may also like...