Víkendový tip: Bistro Portuše v Zámku Rychnov nad Kněžnou

Krásné zámecké prostředí, vyladěné menu do posledního detailu a dokonalé dezerty, které se rozplynou na jazyku… Že ještě nemáte plány na víkend či na prázdniny? Vyrazte do nové kavárny a bistra Portuše v areálu Zámku Rychnov nad Kněžnou a nenechte si ujít tuto senzační gastro jízdu!

Pro nezapomenutelné zážitky nemusíte cestovat jen do zahraničí. I v Česku máme krásná místa,
která stojí za to navštívit. Jedním z nich je i Rychnov nad Kněžnou v Královéhradeckém kraji. Desetitisícové město je bránou do Orlických hor, které v letním období nabízí ideální podmínky pro turistiku i cykloturistiku. Zámek Rychnov nad Kněžnou je jednou z největších a nejkrásnějších barokních staveb v Čechách. V zámecké kavárně na druhém nádvoří v červnu otevřelo novou pobočku vyhlášené bistro Portuše.


Bistru vévodí menu od známé cukrářky Pavlíny Brandejsové

„Zámecké prostředí si žádalo speciální menu. Pro naše hosty jsme si připravili nejen výtečné sladké i slané variace lívanců, ale i exkluzivní brunche, které zasytí až do večeře. Potěšíme také milovníky skvělé kávy nebo poctivých domácích limonád,“ říká Pavlína Brandejsová, zakladatelka bistra Portuše. „Mysleli jsme i na krásné letní večery, aby si návštěvníci mohli užít unikátní terasu i při západu slunce. Večer můžete ochutnat skvělé Signature drinky, výběr vín nám posvětili odborníci z vinárny Veltlín v Karlíně a pivo zase pochází z nedalekého pivovaru Clock. Při výběru veškerého sortimentu zohledňujeme lokálnost a sezónnost daných produktů,“ dodává Pavlína Brandejsová.

Ať už plánujete překvapit romantickým výletem svou drahou polovičku, chcete zažít prima rodinný výlet, anebo máte v plánu nezapomenutelnou akci s partou přátel, nezapomeňte na seznam míst, které rozhodně letos musíte navštívit, připsat i rychnovský zámek a bistro Portuše.

You may also like...