Vítězkou soutěže Dáma České republiky 2023 se stala Hana Benešová

Poukaz na zájezd do New Yorku pro dvě osoby a celou řadu dalších cen si z Divadla Horní Počernice odnesla Hana Benešová (48), která se stala vítězkou soutěže Dáma České republiky 2023. Už ve chvíli, kdy se finalistky představovaly porotě a divákům v sále, bylo zřejmé, že je žhavou favoritkou. Během volné disciplíny, kdy bezchybně zpívala, bylo všem jasné, že vyhraje. Dcera jihomoravského vinaře, která ovšem nepije víno, měla ze všech soutěžících jednoznačně největší charisma. Na druhém místě skončila rocková zpěvačka Veronika Violet Kobzanová (37) ze Staňkovic, třetí byla tanečně nadaná Renáta Bačíková (40) z Prahy.

Jelikož jedna z finalistek zemřela během autonehody a další byla ze soutěže vyloučena, o titul Dáma České republiky 2023 na slavnostním finále soupeřilo pouze deset žen. „Vycházíme spolu dobře, během roku se z nás v podstatě staly kamarádky,“ prozradila na pódiu Tereza Dvořáková s číslem 9. Nezískala žádnou z hlavních ani vedlejších cen, zklamaně se však netvářila. „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se,“ dodala umělecká fotografka a výtvarnice Martina Chmelová, která v závěru večera získala titul Dáma ČR 2023 – Social Media.


Soutěžící toho spolu skutečně prožily poměrně dost. Zúčastnily se soustředění v Chorvatsku, profesionálního focení v ateliéru, tiskové besedy a také přípravného kurzu. V Divadle Horní Počernice se prezentovaly formou krátkého videa, rozhovoru a v rámci módní přehlídky. Nejdůležitější však byla volná disciplína, během níž mohly předvést svoje umělecké, sportovní nebo komunikační schopnosti. Mnohá vystoupení byla velmi vydařená, tudíž porota měla značně nesnadné rozhodování.

V ní nechyběl herec a bavič Václav Upír Krejčí, herečka Jaroslava Stránská, známá rolí policistky Lucie v seriálu Policie Modrava, dále zpěvák Marek Černoch, zpívající spisovatel Richard Sacher, muzikálová zpěvačka Petra Slaninová, pořadatel soutěže Muž roku David Novotný, kytarista Daniel Krob či dirigent Petr Chromčák. Role moderátora večera se ujal Josef Mádle z televize Prima. „Byla to pro mě příjemná změna a zajímavá zkušenost,“ dodal po skončení akce.

Úmrtí jedné z finalistek nás velmi bolí, nedá se přes to jen tak lehce přenést. Na druhou stranu jsem ráda, že finálový večer proběhl bez dalších zásadních komplikací. Korunky, šerpy a ceny jsou rozdány a mně nezbývá, než se soustředit na další ročník. Finalistky pro rok 2024 jsou již vybrány, ale momentálně hledáme soutěžící pro rok 2025. Hlavními podmínkami je čistý trestní rejstřík, věk mezi 35 a 50 lety a občanství České republiky, nebo alespoň trvalý pobyt,“ vysvětlila Lucie Junková z agentury StockholmDream Production, která soutěž pořádá se spolkem Galerie Silných Srdcí.

Foto: Jaroslav Hauer

You may also like...