Vítězové soutěže Zlatý oříšek 2019

Zlatý oříšek je největším projektem na vyhledávání a všestrannou podporu aktivních, nadaných a úspěšných dětí České republiky. Za svou jednadvacetiletou historii se i díky tradičnímu novoročnímu finále v České televizi zapsal do povědomí dětí i dospělých jako projekt otevřený všem snaživým dětem a jejich kolektivům bez rozdílu oboru, kterému se věnují. Nerozhoduje ani etnikum, ani případný handicap. Jedinou podmínkou pro vstup dětí do soutěže je splnění podmínky věkového rozmezí 6 až 14 let. 

Zlatý oříšek v roce 2019 ve zkratce:

 • června na Den dětí jsme již po 21. vyhlásili nový ročník.
 • Rozšířili jsme spolupráci s jednotlivými kraji zaměřenou na podporu dětí formou soutěžních krajských předkol Zlatého oříšku. V průběhu roku 2019 se podařilo opět zrealizovat krajská předkola ve Středočeském a Ústeckém kraji. Novinkou roku 2019 bylo krajské předkolo ve Zlínském kraji.
 • Do celostátního kola se přihlásilo 174 dětí včetně dětských kolektivů. 21 nejtalento­vanějších a nejšikovnějších dětí vybírala komise složená z předních českých odborníků a mistrů svého oboru a nominovala je na cenu Zlatý oříšek pro rok 2019. 
 • Slavnostní novoroční televizní finále soutěže obohatili především jeho letošní patroni, Ondřej Havlík, dřívější moderátor Zlatého oříšku a úspěšný beat boxer, Vladimír Kořen, známý propagátor vědy a Šárka Kašpárková, atletka, olympijská medailistka a mistryně světa z roku 1997. V závěru pořadu bylo slavnostně předáno 7 hlavních cen spojených s finanční podporou 20 000 Kč.
 • V roce 2019 také proběhla návazná soutěž Zlatý oříšek časopisu ABC, ve které čtenáři tohoto časopisu vybrali běžkyni rádio-orientačního běhu Michaelu Novotnou jako svou favoritku ze všech nominovaných roku 2018.

Mgr. Jiří Kotmel, hlavní organizátor Zlatého oříšku: Jsme přesvědčení o tom, že pro rozvoj naší společnosti je podpora dětí, které v sobě mají chuť, nadání a zároveň schopnost na něčem intenzivně pracovat, absolutně zásadní. Takovým dětem a jejich rodičům se již 21 let snažíme být na blízku, oceňovat jejich úsilí a podporovat je.“

ZLATÝ OŘÍŠEK 2019 – VÍTĚZNÁ SEDMIČKA

 1. Roman Červinka – 14 let, České Budějovice – hra na housle
  Výjimečný houslový virtuóz a držitel mnoha ocenění.

Již ve 2 letech zkoušel hrát na housle jako jeho rodiče, tenkrát mu nevadilo, že jsou papírové. Od té doby získal mnoho ocenění v Čechách i zahraničí. Ač je stále žákem ZŠ, zároveň je i nejmladším studentem Vídeňské univerzity, na kterou úspěšně složil přijímací zkoušky.

 1. Štěpánka Fremlová – 9 let, Skrbeň – Bikros Racing
  Velmi nadějná sportovkyně, majitelka titulu mistryně světa v BMX.

První horské kolo dostala Štěpánka ve 4 letech a zkusila si sjet závodní dráhu. Sice spadla, ale kopečky na trati ji nadchly a nadšení ji do teď neopustilo. Jezdí velmi dobře technicky, poráží kluky a ze závodů vozí cenné kovy. Naposledy z BMX World Championships 2019 v Belgii.

 1. Jiří Bouška – 8 let, Kameničky – šachy
  Velmi úspěšný šachista a aktuální mistr světa v rapid šachu.

Ještě ani neuměl číst a už sám trávil mnoho času nad odbornými knihami o šachu a studoval tahy. Nyní veškerý čas věnuje samostudiu hry z knih a počítačovým šachovým programům, každý víkend tráví na turnajích a vozí cenné medaile, třeba zlatou z MS v rapid šachu z Minsku v srpnu 2019.

 1. Martin Novák, Natálie Vališová – 13 let, Kroměříž – Standardní a Latinsko-americké tance.
  V současné době nejúspěšnější taneční pár České republiky ve své kategorii

Martin s Natálkou se věnují tanci již od mateřské školy, taneční pár tvoří druhým rokem. Jsou členové národního reprezentačního týmu Českého svazu tanečního sportu a Centra talentované mládeže. Jsou velkou nadějí pro český tanec.

 1. Kryštof Vaněk – 14 let, Holešov
  Všestranně talentovaný a úspěšný fotograf, spisovatel, hudebník i sportovec.

Kryštof se rád dozvídá nové věci a vše, co dělá, dělá s nadšením. Ve 2 letech začal sám vyprávět vlastní příběhy, od 5 let fotografuje, od 7 hraje na flétnu, později přidal i hru na saxofon, oblíbeným sportem jsou extrémní překážkové závody, tzv. Spartan Race. A ve všem je velmi úspěšný.

 1. Daniela Valešová – 13 let, Broumov – klasický balet
  Mimořádně talentovaná tanečnice a sólistka v klasickém baletu.

2 a půl letou Danielu přijali do hodin baletu pro mimořádný talent. Od té doby veškerý čas věnuje baletu a přípravě na sólovou dráhu. Trénuje v baletním souboru v Hradci i v Broumově, navštěvuje individuální lekce sólistů ND, velkou část prázdnin tráví na soustředěních. A jako sólistka vystupovala v loňské sezóně v baletu Louskáček ve Vinohradském divadle.

 1. Viktor Stocker – 10 let, Kladruby Vlašimi – hra na akordeon
  Výjimečně talentovaný akordeonista, oceněný na mnoha českých i mezinárodních soutěžích.

Viktor měl jasno již ve 4 letech, tenkrát ho očarovala harmonika a on prohlásil, že taky na ni bude hrát. Hře na akordeon se věnuje od 6 let. Kromě studia na ZUŠ Viktor dojíždí na hodiny na Pražskou konzervatoř. Pravidelně vystupuje na mnoha koncertech a sbírá úspěchy na mezinárodních soutěžích.

You may also like...