Vladivojna La Chia odehraje poslední tři koncertní recitály 8 hlav šílenství

Originálním koncertním ztvárněním textů znovuobjevené ruské básnířky Anny Barkovové se přidává k oslavám 30. výročí sametové revoluce také Vladivojna La Chia, ať už ve formě zhudebněných básní v interpretaci skladatelky a jejího (pětičlenného) 4Tria, nebo scénických výstupů herečky Gabriely Míčové. Vše je podbarveno vizuálně působivými videoprojekcemi. Po třech úspěšných vystoupeních na Moravě mají možnost spatřit tento svérázný Vladivojnin příspěvek k oslavám svobody i diváci v Čechách. Konkrétně 27. 11. v Lounech ve Vrchlického divadle, 28. 11. v Praze ve Studiu Hrdinů a 29. 11. v Kutné Hoře v GASKu.

S tvorbou a osobností Anny Barkovové se Vladivojna seznámila prostřednictvím filmu 8 hlav šílenství, ke kterému složila hudbu (a byla za ni nominována na Českého lva). Na tuto svou práci navázala netradičně pojatým filmovým soundtrackem – vlastní filmovou hudbu přearanžovala do písní na básně Anny Barkovové, které nazpívaly osobnosti od alternativy po mainstreem. Poté se rozhodla k dalšímu kroku, dát písním z alba koncertní akustickou podobu. Na jaře 2017 v pražském Klementinu proběhl první Vladivojnin koncert složený výhradně ze zhudebněných básní Anny Barkovové. Následovalo vystoupení v Anežském klášteře a v polovině dubna 2019 Vladivojna představila polodefinitivní podobu recitálu, připravenou společně s režisérkou Martou Novákovou a s pětičlenným 4Triem.

Více informací a předprodej vstupenek https://www.vladivojna.com/8-hlav-recital.html

Vladivojna La Chia je výrazná, nezaměnitelná autorka, zpěvačka, textařka, producentka a skladatelka filmové a divadelní hudby. Kromě toho je ale také výtvarnice, věnuje se malbě, kresbě, ilustraci a komiksu. Má za sebou řadu samostatných výstav.

Foto: Helena Kadlčíková

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...