Všestranný pianista Matyáš Novák odehraje koncert s Novoměstskou filharmonií

Matyáš Novák je jméno, které hudební svět zná už řadu let. V neděli 2.6. ho v Betlémské kapli v Praze doprovodí Novoměstská filharmonie, amatéři, kteří hráli třeba pro Sira Nicholase Wintona či po boku Lukáše Vondráčka. Na neděli chystají druhý koncert ze svého jarního turné. Na tom prvním zaplnili domácí zimní stadion v Novém Městě nad Metují. Podpořit je přišlo 800 fanoušků. 

“Přiznám se, že jsem se trochu bál, ale nakonec všechno dopadlo na výbornou”, vzpomínal na sobotní koncert na zimním stadionu Matyáš Novák. Filharmonici složení ze studentů a nadšenců pro něj přichystali hned 4 koncerty, na kterých zahraje Rapsodii v modrém George Gershwina. Ten druhý se bude konat už tuto neděli v pražské Betlémské kapli.

“Zahrajeme taky Bernsteinovo West Side Story v aranži Jacka Masona, tři části z Jazzové suity Dmitrije Šostakoviče a hodně energickou latinskoamerickou hudbu Artura Márqueze”, těší se na program jedna z hráček orchestru. Matyáš Novák s orchestrem doslova splynul. O dobré atmosféře na podiu i v sále svědčí velká návštěvnost prvního z koncertů a pozitivní ohlasy na mladé muzikanty. Přitom v obou případech jde o ostřílené interprety. Filharmonie má za sebou spolupráci s řadou tuzemských festivalů ale i zahraničních promotérů, hrála pro sira Nicholase Wintona a natáčela hudbu do filmu právě o něm.


Matyáš Novák vystupoval s většinou českých profesionálních orchestrů a hojně koncertuje v zahraničí. Je také velkým milovníkem českých železnic. Projel už skoro všechny tratě. Na koncerty každopádně hudebníci dorazí společně, dozajista plní očekávání a touhy bavit posluchače!

Nenechte si ujít tohle mimořádné spojení: 2. 6. Praha, 15. 6. Zlín, 29. 6. Teplice.

You may also like...