Vychází další unikátní archivní záznamy z divadla Semafor

Velký komplet nahrávek ze 70. let z tvůrčí dílny Jiřího Suchého na 16 CD a také nahrávky nezapomenutelné dvojice Jiří Grossmann & Miloslav Šimek na 2CD-MP3, z velké části považované za ztracené.

Čarodějná kytice s bláznivými pannami na půdě aneb Komplet 8 her ze sedmdesátých let jednoho z nejdůležitějších divadel naší kulturní historie

Supraphon vydal zvukový komplet semaforských divadelních her ze 70. let, který navazuje na předchozí 2 CD-boxy, zaznamenávající nahrávky z let 60. V novém kompletu 8 her z let 1971–1979 jsou nahrávky her Jiřího Suchého s hudbou Ferdinanda Havlíka a v Člověku z půdy také Jiřího Šlitra. Na posledním disku je nedávno objevená studiová nahrávka dosud nevydaného alba Malý domácí tingl-tangl z roku 1978. Slavné představení Kytice zde také poprvé vychází zcela kompletní. Tři záznamy pořídil zvukař divadla Bohumil Paleček pro interní potřeby divadla, další čtyři ze záznamů jsou z archivu producenta Hynka Žalčíka, který je připravoval k vydání, ale z politických důvodů k tomu v době normalizace již nedošlo.

V nahrávkách jsou zaznamenány desítky interpretů, spolupracujících v 70. letech s Jiřím Suchým: Jitka Molavcová, Josef Dvořák, Ferdinand Havlík, Naďa Urbánková, Hana Zagorová, Karel Černoch, Martha Elefteriadu, Petra Janů, Petra Černocká, Jiří Datel Novotný, Věra Křesadlová, Dagmar Patrasová a mnoho dalších. Komplet sestavil Lukáš Berný, obsahuje bezmála 17 hodin unikátních nahrávek a v bookletu je celá řada poprvé zveřejněných fotografií Jiřího Šmída i letos v září napsaná vzpomínka Jiřího Suchého na účinkování Hany Zagorové v Kytici.

Teaser – Semafor: youtu.be/semafor
Multilink: lnk.to/SemaforKomplet8HerPR

V klokotu velkoměsta aneb 15 hodin unikátních nahrávek Miloslava Šimka a Jiřího Grossmanna

V roce 2013 vyšel u Supraphonu box 17 CD pod názvem Šimek & Grossmann / Komplet 1966–1971. Za téměř deset let od doby vydání se objevila v archivech České televize i v archivech soukromých sběratelů řada dalších zajímavých a raritních záznamů obou umělců. V některých případech šlo dokonce o záznamy, které byly považovány za ztracené. Kombinací dříve nepoužitých nahrávek a nově nalezených materiálů vznikl soubor nazvaný V klokotu velkoměsta. Kromě ústředních archivních dokumentů tvořících dominantu jednotlivých bloků, do nichž je komplet rozdělen, je zde také řada bonusů. Písničky skupiny Olympic, Radionocturno 1968, Listování v Plamenech, Sraz spřízněných duší divadla Semafor, nerealizovaný pořad s Magdou Křížkovou, Dvanáctiminutová zkratka opery Carmen, Pojďte s námi na osadu, Vzpomínka na Jiřího Grossmanna a desítka dalších. Výběr, doprovodný text i podrobná dokumentace vznikaly ze spolupráce Jana Müllera s Janem Richterem za dramaturgické spolupráce Leoše Krále a v produkci Nadi Dvorské.

V nahrávkách jsou zaznamenáni interpreti, kteří tehdy s Jiřím Grossmannem a Miloslavem Šimkem spolupracovali, jako například Zuzana Burianová, Miluše Voborníková, Pavel Bobek, Naďa Urbánková či Milan Drobný. Komplet Šimek a Grossmann V klokotu velkoměsta vychází na 2CD-mp3 i v digitálních formátech již 25. listopadu 2022.

Teaser – Šimek & Grossmann: youtu.be/Šimek & Grossmann
Multilink: lnk.to/SimekGrossmanVKlokotuVelkomestaPR

You may also like...